Рютте проти Трампа: як розуміти слова Генсека НАТО адресовані Києву та Зеленському?

«Не проґавте цей момент» (с)

Досить несподівані заяви Марка Рютте оприлюднив «Нью-Йорк Таймз»

Генеральний секретар НАТО прямо запропонував Києву відкласти «будь-які мирні переговори» з Росією доти, доки західні союзники не нададуть Україні достатньої військової допомоги.

Допомоги, яка б дозволила  Києву просунутися вперед на полі бою і здобути сильнішу позицію на на можливих переговорах з РФ.

Дехто оцінив такі слова Рютте, як певний демарш «проти Трампа», бо той, навпаки, прагне чим найшвидшого припинення вогню.

Що відбувається?

Подаємо нижче авторський допис Владислава Оленченка, та його погляд на ситуацію:

«Не проґавте цей момент»

Цікаву подачу Зеленському робить Марк Рютте після свого повернення з США, де він мав зустріч з Трампом.

Вочевидь, Рютте виходить з того, що Трамп може захотіти від Зеленського миттєвого припинення вогню без забезпечення постачань додаткових обсягів зброї.

І як досвідчений дипломат, Рютте «симофорить поміж строчок»:

«Зеленський! Зеленський! Увага! Не погоджуйся на припинення вогню задарма.

 

Трампу ду-у-у-же треба швидке перемирья і ти можеш за нього просити всю зброю, яка тобі потрібна, щоб добряче наваляти росіянам на фронті! Можеш просити і отримаєш!

 

Трамп дасть всю зброю за згоду України на перемир'я! Я знаю про що говорю! Трамп дасть тобі все, що ти попросиш! Не проав цей момент! Не дай себе нагнути і обдурити задешево! Зброю - зранку, перемирʼя – ввечері!»

Це дуже важливий сигнал Генсека НАТО, напередодні дводенної зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО, у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, на яку запрошена і Україна.

The New York Times подає слова Марка Рютте, який каже, що саме Україна має вирішити, коли вона готова розпочати переговори з Росією і що Захід повинен заздалегідь допомогти зміцнити позиції Києва.

Рютте закликав членів Північно-Атлантичного альянсу активізувати поставки зброї, боєприпасів та протиповітряної оборони в Україну, перш ніж вони спробують працювати над перемир'ям.

«Давайте не будемо проводити всі ці дискусії, крок за кроком, про те, як може виглядати мирний процес. Переконайтеся, що Україна має те, що їй потрібно, щоб отримати позицію сили, коли почнуться ці мирні переговори», - сказав Генсек НАТО.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook