Росіяни отримали карту висот: Експерт попередив про небезпеку для багатоповерхівок

Як тепер можуть летіти ракети  

Фото з відкритих джерелФото з відкритих джерел

Військовий експерт Роман Світан висловив думку про те, що росія, ймовірно отримала «карту цифрових висот», що дозволило ракетам ефективніше ухилятися від засобів ППО під час останніх атак на українську газову та енергетичну інфраструктуру (ред. – ракети летіли нижче рівня багатоповерхівок).

За його словами, нічний обстріл 11 лютого був заздалегідь спланованою операцією росії, прив’язаною до холодної погоди. Росіяни чекали сильних морозів, щоб удар по газовій інфраструктурі міг завдати максимальних руйнувань та викликати перебої з теплопостачанням.

Це терористична атака, спрямована на завдання шкоди цивільному населенню. Вони навмисно обрали момент, коли температура впала до -10 градусів, щоб удари по газових об’єктах призвели до замерзання теплоносіїв і вивели з ладу частину енергосистеми. Росіяни, ймовірно, отримали карту цифрових висот – дані про рельєф і забудову місцевості. Це дало можливість ракетам летіти під радарами, використовуючи особливості місцевості для маскування. Аналогічні технології застосовуються в ракетах Storm Shadow чи TAURUS, які використовує Україна, – пояснив Роман Світан.

Разом з тим він додав, що росія має значний запас ракет, тому може завдавати нових ударів, особливо за умов низьких температур. Основною метою залишаються об'єкти енергетики та газової інфраструктури.

Масовані атаки на військові цілі зараз малоймовірні – росіяни зосереджені на завданні шкоди українській енергетиці. Вони можуть повторити подібні удари в будь-який момент, – каже експерт.

Роман Світан також пояснив, що ризики нових атак з боку ворога залишаються високими, тому Україна має бути готовою до подальших дій ворога та відповідати асиметрично, щоб знизити економічний потенціал агресора.

Україні варто завдавати дзеркальні удари по критичних об'єктах російської енергетики, зокрема:

  • газоперекачувальні станції – особливо ті, що забезпечують транспортування газу через Чорне море;
  • нафтопровід «Дружба» – один із ключових маршрутів експорту нафти;
  • термінали в Новоросійську та Усть-Лузі – важливі логістичні вузли російської економіки.

Джерело: ТСН

Радіо Трек: НОВИНИ