Росія офіційно готується до агресії проти членів НАТО: як Брюсселю цього уникнути?

Проте альянс вже має можливість завдати поразки Росії

Російський міністр оборони  Андрєй Бєлоусов напередодні заявив, що міноборони РФ має бути готовим до будь-якого розвитку подій. Зокрема включаючи можливий військовий конфлікт із НАТО в Європі в найближче десятиліття.

«Про це свідчать рішення, які були ухвалені на саміті Північноатлантичного альянсу, що відбувся в липні поточного року. Також це знаходить відображення в доктринальних документах США та інших країн НАТО», - заявив Андрєй Бєлоусов.

Кремлівський чиновник вчерговий раз перекладає всю відповідальність за ймовірну майбутню ескалацію на країни Заходу. Хоча подібне вже неодноразово було раніше. Так Владімір Путін раніше заявляв, що російська агресія проти України спричинена попередніми рішеннями НАТО та розширенням альянсу на схід. Вочевидь особливі приводи для майбутньої війни Москві не потрібні.

Європейські розвідки: “кремль готується”

Згідно з аналізом німецьких спецслужб, Москва має можливість подвоїти свої військові спроможності протягом наступних п’яти років та атакувати країни Північноатлантичного альянсу вже найближчі роки. 

Так в своєму матеріалі видання  Business Insider зазначає, що в оприлюдненому звіті німецької розвідки вказано, що кремль готується до військового конфлікту із Заходом. Про це свідчить реструктуризація російської армії, переміщення військ РФ і розміщення ракетних комплексів на заході країни.

Німецькі спецслужби роблять висновок, що в планах російського диктатора Путіна заатакувати принаймні деякі країни альянсу, зокрема країни Балтії чи Фінляндія з 2026 року.

На фоні цієї інформації красномовною є заява того ж Бєлоусова, що РФ має намір завершити формування  Московського та Ленінградського військових округів у відповідь на розширення НАТО. Ці військові округи були відновлені указом російського лідера Путіна в лютому 2024 року. Округи безпосередньо межують з країнами Балтії, Фінляндією та Норвегією.

Фінська розвідка оцінює, що для відновлення боєздатності російських збройних сил після закінчення війни в Україні кремлю знадобиться від трьох до п'яти років. 

В свою чергу литовська спецслужба у своїй щорічній доповіді  також зазначила, що Росія готується до можливого конфлікту з НАТО.

В Литві вважають, що темпи та успіхи військової реформи в Росії залежать від перебігу війни в Україні. А ключовим фактором у цьому процесі, розвитку війни, є постачання західної зброї Україні.

 

НАТО може уникнути війни, єдиний варіант перемога України

Безумовним фактом є те, що кремлівський режим та Росія не зупиняться, якщо їм вдастся захопити Україну. За умов поразки України цілком ймовірно, що Москва одразу розпочне військову операцію, не тільки проти членів НАТО, а й проти Молдови та Грузії де вже десятки років Москва має мілітаризовані анклави. 

Про такий розвиток подій свідчать наміри виконання російським міністерством оборони  «окремих завдань та забезпечення військової присутності в країнах Центральної Азії, Африки, Кавказу та Придністров'я». 

Водночас для відновлення російських військових спроможностей Москві не обов’язково закінчувати ведення війни. Росії достатньо заморожування війни на тривалий термін, який кремль використає для підготовки та виправлення попередніх прорахунків

Для успішної протидії російській агресії Україна потребує більшої прямої військової підтримки озброєнням. В першу чергу мова про комплекси протиповітряної оборони, ракети та боєприпаси.

«І, відверто кажучи, наші партнери знають: нам потрібно ще 12–15 систем, крім цих, щоб повністю захистити нашу країну від російських ракетних ударів. Це реально. Головне – політична воля наших партнерів», - підкреслив Зеленський. Володимир Зеленський уточнив, що конкретно звертається до Сполучених Штатів насамперед, але й до Європи також.

Новою точкою відліку в поглибленні співпраці Північноатлантичного альянсу та України може стати зустріч генсека НАТО Марка Рютте і президента України Володимира Зеленського, яка  відбудеться 18 грудня у Брюсселі за участі лідерів інших європейських країн. 

Наразі фактично єдиним кроком, як НАТО уникнути війни з Росією - є тривала та самовіддана військова, економічна та політична підтримка України.

В інтересах НАТО завершення війни в Україні стратегічною поразкою РФ, внаслідок якої послаблений кремль не зможе загрожувати іншим демократичним країнам на континенті. Тільки за таких умов у Європи є можливість уникнути прямого військового конфлікту з Росією. 

А зустріч у Брюсселі може дати відповідь чи усвідомлюють в альянсі  всю відповідальність та ризики в майбутньому, чи досі політичні розрахунки перемагають військову стратегію.



Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook