Рівненська облрада запропонує скасувати «парамедиків»

Таку нову професію у жовтні включили у національний класифікатор професій працівників охорони здоров’я

Так виглядають парамедики у США

Змінами до класифікатора скасовано професії

лікарів-терапевтів,

 

фельдшерів з медицини невідкладних станів,

 

медсестер з масажу та лікувальної фізкультури.

Натомість внесено професії

парамедика (у США так називають медика швидкої медичної допомоги, аварійно-рятувальних та військових підрозділів, який вміє надавати невідкладну медичну допомогу),

 

екстреного медичного техніка,

 

інструкторів з надання першої та догоспітальної допомоги.

Депутат Рівненської облради і головний лікар обласного центру екстреної медичної допомоги Андрій Бортнік ці зміни хоче скасувати. Тож став ініціатором відповідного звернення обласної ради до Кабміну, Міністерств охорони здоров’я та економічного розвитку і торгівлі, а також до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Чому це зробив - Андрій Бортнік пояснює так:

У плані нових професій  -  невизначеність. От ми не знаємо, як зараз нараховувати зарплату, врешті-решт, як люди на пенсію мають іти, як маю приймати працівників навіть на роботу, у яких в дипломі записано, що закінчив він лікувальну справу.

 

Тож нині у мене прохання, щоб це скасували – це положення про медиків і парамедиків. І зробили, перш за все, первинні оті кроки, підготовчі так звані, які би склали так звану основу. А після того, як вже є основа – нема питань: міняйте назви.

За словами Андрія Бортніка, перш, ніж вносити зміни, потрібно було визначитися,

що робити з тими лікарями, які вже працюють на швидкій. Як варіант - перевести їх як лікарів медицини невідкладних станів у спеціалізовані відділення невідкладної допомоги, які мали б бути бути створені при лікарнях. Тоді лікарі автоматично працювали б за своєю спеціальністю.

Окрім цього, вважає медик-депутат, освітня база мала б бути підготовлена,

щоб з 1 вересня цього року у навчальних закладах готували спеціалістів з дипломами парамедиків та медичних інструкторів.

Також, за словами Андрія Бортніка, потрібно

підготувати низку законів чи внести до них зміни, щоб було в них зазначено, як платити зарплати працівникам нових професій, як вони мають виходити на пенсію тощо.

Медична комісія Рівненської облради звернення Андрія Бортніка підтримала. Тепер рішення – за обласною радою.

Радіо Трек: НОВИНИ

Мирослава Опанасик Радіо Трек
Поширити в Facebook
Теги: медицина