Рівне вітає Альфреда Розенберга 1942 р.(ФОТО)

Відзначають річницю початку Війни проти СРСР

У групі Старе місто. Рівне історичне з’явилося нове фото.

Його подав модератор групи Василь Гудзий.

Він повідомив:

Василий Гудзий Знайшов унікальне фото.

 

Ще ніколи у нас не викладалося. Кортеж рейхсміністра А. Розенберга у м. Рівне.

Коментар знизу фото

Ось саме фото

Як вказано в описі до фото, Розенберг перебуває у Рівному саме 22-го червня.

Відзначають річницю початку воєнних дій проти СРСР.

Ну, як відзначають. Так вказано в підписі, що його подає інститут жертв Холокосту.

До речі, не пройде і місяця після цього візиту, як 13 липня у Рівному вб'ють тисячі людей – євреїв.


5,5 тисяч людей з рівненського ґетто розстріляли тоді в Костополі.

Не факт, що Розенберг був великим симпатиком холокосту.

Швидше навпаки.

І, можливо, його візит не мав прямого стосунку до розстрілів, але...

Загалом той візит Розенберга на Україну досить активно фіксувався і описувався.

Рівне не було ключовим пунктом подорожі.

Розенберг прямував до Києва, але цікаво, що від Рівного до Києва рейхсміністр добирався знаєте чим?...

Правильно. Літаком.

Злітав від нас десь у районі «Авангарду». Напевно.

Хоча прибув до Рівного таки потягом.

От як це описано в тодішній хроніці:

Во время полета из Ровно в Киев министр и сопровождающие его лица, в числе которых находился и заместитель министра, областной начальник Мейер, имели возможность ознакомиться с общим состоянием посевов, проведенных всюду почти в полном объеме.

Невзирая на все трудности военного времени, несмотря на все разрушения, причиненные отступающими большевиками, то, что здесь осуществлено, заслуживает величайших похвал. Повсюду выявляется действие нового земельного порядка, целью которого является наделение каждого трудолюбивого крестьянина землей для самостоятельного хозяйства и пользования.

Інший цікавий факт, полягає у тому, що Розенберга, який був чи не найменш кровожерним в оточенні Гітлера, Нюрнберг приговорив до страти, а от милого друга фюрера, в якого руки були по лікті в крові, і який власне й віддавав накази по організації розстрілів євреїв – рейхскомісара Еріха Коха – залишили жити до глибокої старості у Замку (начебто тюрмі).

От де загадка історії чи не цікавіша, ніж «Золото Рейху» та «Бурштинова кімната».

Нижче – цікава розвідка:

Alfred Rosenberg, (1893-1946), главный идеолог нацизма, заместитель Гитлера по вопросам «духовной и идеологической подготовки» членов нацистской партии, рейхсминистр по делам оккупированных восточных территорий. Родился в Ревеле, учился в Риге и Москве, где окончил в 1918 Высшее техническое училище по специальности инженер – строитель.

 

Хорошо говорил по-русски, что послужило поводом для будущего назначения Розенберга рейхсминистром восточных территорий.


С 1933 начальник Управления внешней политики НСДАП. В рамках этого управления в апреле 1941 был создан специальный центр по проблемам восточных территорий.

20 апреля 1941 Гитлер объявил Розенбергу о своем решении назначить его министром по делам оккупированных восточных территорий.

 

9 мая 1941 Розенберг представил фюреру проект директив по вопросам политики на территориях, которые должны быть оккупированы в результате агрессии против СССР.

 

Проект предусматривал расчленение восточных территорий на пять крупных губернаторств в целях недопущения возрождения сильного российского государства.

 

В состав первого из них под названием «Остланд» должны были войти Эстония, Латвия, Литва и Белоруссия.

Эта территория предназначалась для полной германизации в течение двух поколений. Вторым губернаторством должна была стать Украина с включением в ее состав Восточной Галиции, Крымского полуострова, территории по Дону и Волге, а также советской автономной республики немцев Поволжья.

 

Как считал Розенберг, это губернаторство, имея определенную автономию, стало бы опорой рейха на Востоке в борьбе с русским народом.


Третье губернаторство заняло бы территорию Кавказа, отделив Россию от Черного моря. Нефтеносные районы Кавказа перешли бы в руки немцев.

 

Четвертое губернаторство составляла бы Россия. Определение ее границ на востоке Розенберг ставил в зависимость от того, продвинутся ли германские войска за Урал. Пятым губернаторством должен был стать Туркестан. При обсуждении этого проекта

Гитлер высказал ряд замечаний.

 

Напомнив о провале политики Германии на Украине в 1918, он выступил против предоставления ей автономии.

 

Гитлер также отверг предлагаемое Розенбергом название «губернаторство», предложив заменить его «рейхскомиссариатом».

17 июля 1941 было создано рейхсминистерство оккупированных восточных территорий, которое и возглавил Розенберг.

 

По приговору Международного военного трибунала в Нюрнберге Розенберг был казнен 16 октября 1946.

Цікаві роздуми про Розенберга та Коха знаходимо в тій самій групі Старе місто. Рівне історичне

Ось що пише користувач Богдан Гаврильчук:

Bogdan Gavrilchuk

Розенберг закінчив в Москві технічний ВУЗ. Не до кінця оволодів «передовим вченням нацизму», тому наголошував на необхідності послаблення СРСР не лише шляхом відокремлення від нього окремих держ. утворень – насамперед України та Білорусі, котрі могли б у майбутньому стати союзниками Німеччини, залежними від Райху, а й підтримки ін. народів, що історично підпали під вплив Росії та пізніше проживали в Рад. Союзі.

Подібна політика підтримки мала бути реалізована в наданні цим народам, у першу чергу українцям, обмежених прав: на розвиток власної культури та формування нац. самосвідомості в певних рамках, на самоуправління (нижча і частково середня ланка), на окремі елементи державності тощо.

Наголошував на необхідності пом'якшеного ставлення до укр. народу з політ. міркувань. Тому увійшов у гострий конфлікт з Е.Кохом, райхскомісаром України, який проводив жорстку репресивну політику щодо укр. населення.

Останній користувався прихильністю А.Гітлера та його оточення, тому помірковані погляди Р. не були належним чином сприйняті А.Гітлером і не дістали підтримки, як і політика його міністерства.

Звичайно, за таку поблажливість був засуджений Міжнародним військ. трибуналом у Нюрнбергзі (Німеччина) до страти через повішення, страчений разом з ін. нацистськими воєнними злочинцями в ніч на 16 жовтня 1946.

А розумний Кох пережив його на 40 років, комфортно проживаючи в комуністичній тюрмі.

 

Заслужив

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook