Псевдоволонтери в дії: як відрізнити шахрая

Військові просять громадян остерігатися псевдоволонтерів і радять співпрацювати з уже відомими волонтерськими групами

Поширеними стали схеми шахраїв, коли за основу береться реальна подія, але в список необхідного входять зовсім не потрібні для військових речі. І, частіше за все, прохання про допомогу та збір коштів шахраї оприлюднюють значно пізніше, коли всі проблеми уже владнали. Разом з тим, у випадку, якщо зустрічається прохання про допомогу від окремого військового -  краще зв’язатися з його військовою частиною чи керівництвом та перевірити інформацію, розповідає старший лейтенант, начальник прес-служби однієї з бригад, Влад Якушев:

 

 

- Таких ситуацій було кілька, коли бралась якась подія, використана як привід, і під цей привід починали збирати гроші. Тому є якийсь перелік волонтерських організацій, які вже відомі і яким довіряють. Можливо, не варто давати гроші невідомим, які з’явилися несподівано. Якщо виникає потреба, щось необхідно військовій частині або окремій людині, окремому підрозділу, я би просив перевіряти цю інформацію, зв’язуватись з тою частиною, з керівництвом того підрозділу.   

 

Перші ознаки обману, за словами військових, коли просять зібрати кошти на харчі та форму. В ОК «Захід» запевняють: цим у Збройних силах забезпечують.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook