Протерміновані ліки в Україні збирають на утилізацію
Пілотний проєкт запустили у столиці
У листопаді у Києві стартував пілотний проєкт щодо збору на утилізацію протермінованих ліків. На утилізацію приймають ліки у блістерах, флаконах та тубусах. За місяць організатори зібрали 7750 літрів протермінованих препаратів, які відправили на спеціалізоване високотемпературне спалювання.
Для України такий збір і утилізація ліків в новинку. За даними Європейської федерації фармацевтичної промисловості, 3-8% усіх медикаментів з домашньої аптечки залишаються невикористаними. Більшість викидають непотрібні ліки у смітник або зливають у каналізацію. Але це небезпечно як для довкілля, так і для здоров'я людини.
Зі смітника та каналізації залишки ліків проникають у ґрунт, підземні і стічні води та водойми. Це руйнує екосистему, шкодить рослинам, тваринам та мікроорганізмам.
При цьому мікродози залишків лікарських засобів потрапляють в організм разом з їжею чи водою та можуть спричинити алергічні реакції або навіть отруєння. Це принципово важливо зокрема щодо антибіотиків, адже науковці не раз наголошували на проблемі неконтрольованого вживання яка призвела до того, що деякі бактерії стають уже не чутливими до впливу антибіотиків.
Процедура правильної утилізації протермінованих ліків, високотемпературна утилізація передбачає як спалення самих відходів, так і нагрівання газу від спалення, щоб виключити залишки ліків в атмосфері.
Джерело: Главред
Радіо Трек: НОВИНИ