«Просто проходьте повз…» – у Рівненському зоопарку пояснили, кого НЕ треба рятувати (ФОТО)

Є ті, хто сам дасть собі раду. Натомість людське втручання лише погіршить ситуацію

Дуже скоро ліси, поля, алеї парків заповнять пташенята, які підросли, і під наглядом батьків будуть адаптуватися до навколишнього світу. Саме так почали допис на сторінці у Фейсбуці Рівненського зоопарку.

Часто пташенята падають на землю і потрапляють до рук, так званих, «рятівників», які самостійно надають «допомогу», або ж звертаються в зоопарк, де, на їхню думку, точно врятують бідну пташку. Через це до зоопарку масово зносять величезну кількість пташенят.

- Але бажаючи зробити добро – Ви завдаєте шкоди і природі, і птахам, втручаючись у звичний хід життя!, - зауважують у Рівненському зоопарку.

Зазвичай пташата покидають гнізда, коли вони ще не вміють літати. І так придумала природа, кажуть фахівці зоопарку.

Бо, якщо хижак знайде гніздо з пташенятами, він з’їсть їх всіх. Тож малята, зміцнівши, покидають гнізда, ховаються і тоді є можливість, що з потомства виживе більше особин.

Отже, для пташиних нащадків є важлива мета покинути гніздо якомога раніше.

 

Таких пташенят називають злітками.

Якщо Ви знайшли десь таке пташеня, просто йдіть якомога далі. Батьки знайди перебувають поблизу і обов'язково погодують малечу.

Чому не можна наближатися до гнізда чи пташок-зліток

  • За вашими слідами їх потім зможуть відшукати і знищити хижаки;
  • Після контакту людини з пташенятами, їхні батьки можуть їх покинути;
  • Найчастіше люди так рятують потомство сов, забирають їх додому, годують, а потім такі хижі птахи не можуть адаптуватися до життя у дикій природі.

Не треба красти совенят, хоч якими б милими вони не здавалися

У Рівненському зоопарку наголошують: пам’ятайте – усіх «начебто врятованих» пташенят ви примусово і незаконно вилучаєте з природи, спустошуючи її.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook