Прогулянка без шапки: чи може це призвести до головного болю та інсульту
Хоча нам з дитинства відомо, що така поведінка неминуче призведе до застуди
Локальне переохолодження та низька температура на вулиці можуть стати причиною окремого виду головного болю, який так і називається — «холодовий головний біль». Так стається через вплив холоду.
Реагують на це близько 30% населення, переважно — жінки.
Велика помилка - думати, що напад холодового головного болю можуть спровокувати лише 30-градусні морози. Холодова мігрень виникає навіть за плюсової температури повітря, якщо вона супроводжується сильним холодним вітром, а в деяких випадках — при вживанні морозива чи напоїв з льодом.
На голові – тонкий шар підшкірно-жирової клітковини,– тому судини головного мозку легко звужуються під впливом холоду. Це може спровокувати не тільки головний біль, а й стрибки артеріального тиску й у деяких випадках призвести, навіть до інсульту. Тому шапку необхідно носити доти, як температура досягне +5 градусів. А при сильному вітрі шапку слід носити й за вищої температури, - кажуть лікарі.
Лікування у такому випадку симптоматичне. Необхідно зігрітися будь-якими доступними способами - перейти в тепле приміщення, легкими рухами помасажувати обличчя, випити теплий чай, по можливості прийняти душ.
Якщо прості способи не допомогли, варто прийняти ліки проти головного болю.
Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем - звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікування
Радіо Трек: НОВИНИ