Продаж землі організаціям: Чого очікувати в Україні після великого стрибка цін на землю

Це прогнозують вже наступного року

Попри війну, ринок землі в Україні продовжує працювати. Причому вже за кілька місяців експерти очікують на його активізацію. Скупка  земельних ділянок піде активніше і ціни на землю зростуть.

Експерти вважають, що ціни зростатимуть під впливом потужного чинника, який набуде вступить у дію з 1 січня 2024 року. Річ у тім, що з 2024 року в Україні ринок землі відкриють для юридичних осіб.

Досі він доступний лише фізичним особам, які можуть купити до 100 га «в одні руки».

Проте, з відкриттям ринку для юросіб процес скупки землі активізується. Адже юридична особа зможе купувати до 10 тисяч гектарів.

- Вийдуть на ринок ті, хто довго чекає – юридичні особи, які бажають мати землю у власності, щоб мати можливість розвивати тривалі інвестиційні проєкти.

 

Це, звичайно, спричинить зростання ціни, – каже керівник цифрового відомства Мінагрополітики Денис Башлик.

Він також зазначив, що вже зараз склалися доволі високі ціни на землю у західних регіонах країни, які знаходяться далеко від лінії фронту. Зокрема найдорожча земля зараз у трьох областях:

  • Івано-Франківській – $2 тис.;
  • Львівській – $1,45 тис.;
  • Тернопільській – $1,4 тис.

Природно, що з підвищенням попиту наступного року ціни на землю ще зростуть. І не лише у західних регіонах.

Напередодні нового етапу ринку землі активізувалися і фізичні особи. Люди намагаються встигнути прикупити землю за прийнятною ціною, доки вона не піднялася вгору. Про це свідчить статистика укладених угод.

- У 2021 році за перші півроку роботи ринку землі було випущено в обіг понад 100 тис. га.

 

У воєнний 2022 рік ринок, звичайно, просів і в обіг було випущено 69 тис. га.

 

У 2023 році станом на жовтень ми вже бачимо, що вже майже 80 тис. га реалізовано та показники наближаються до довоєнних, – розповів голова Державної служби України з геодезії, картографії та кадастру Дмитро Макаренко.

Джерело: top.today.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook