Приїде поліція? Що буде, якщо ввести PIN-код банківської картки у зворотному порядку

Пояснення експертів

В Мережі шириться інформація, що якщо в банкоматі ввести ПІН-код картки у зворотному порядку, це нібито може сповістити поліцію або навіть допомогти отримати гроші під час пограбування.

Про це пишуть Новини. Live.

Чи спрацює введення PIN-коду навпаки? 

Ідея, що введення PIN-коду банківської картки у зворотному порядку може допомогти врятуватися від грабіжників, здається привабливою, особливо з огляду на зростання кількості нападів біля банкоматів.

Однак фінансовий експерт Кирило Лавринович спростовує цей міт. Він пояснює, що банкомати не мають функції розпізнавання PIN-коду у зворотному порядку. Якщо спробувати ввести його неправильно, термінал просто не підтвердить транзакцію. Ба більше, після трьох невдалих спроб картку може бути заблоковано.

Як діяти в разі пограбування?

Фахівець з фінансової безпеки Кирило Лавринович наголошує, що якщо вас примушують зняти гроші з банкомата під загрозою насильства, не варто ризикувати, намагаючись ввести PIN-код у зворотному порядку. Найрозумніше в цій ситуації – виконати вимогу злочинця, щоб уникнути небезпеки для життя і здоров’я.

Щоб зменшити ризики під час користування банкоматом, дотримуйтеся таких правил безпеки:

  • Прикривайте клавіатуру рукою, вводячи PIN-код.
  • Регулярно перевіряйте рахунки та негайно повідомляйте банк про підозрілі операції.
  • Не розголошуйте конфіденційну інформацію (PIN-код, паролі, дані картки) телефоном, через SMS чи email.
  • Перевіряйте підозрілі дзвінки та повідомлення лише через офіційні канали банку.

Крім того, експерти з кібербезпеки радять не друкувати квитанції, якщо в цьому немає нагальної потреби. Це зменшить ризик, що ваші фінансові дані потраплять до шахраїв.

Радіо Трек: НОВИНИ