Рекомендації щодо занурення у крижану воду на Водохреща

На Рівненщині організують рятувальні пости

Рятувальники Головного управління ДСНС у Рівненській області спільно з органами місцевої виконавчої влади організують тимчасові рятувальні пости у складі 3-4 осіб у місцях масового проведення заходів Водохреща 19 січня. Ці пости матимуть у своєму розпорядженні необхідні засоби порятунку людей на воді.

«У кожному районі органами місцевої влади визначені та обладнані місця для купання громадян під час свята, де й буде організовано чергування рятувальників та медиків. Тож рекомендую громадянам занурюватися у воду лише у таких спеціально пристосованих місцях. Під час перебування поблизу водних об’єктів та безпосередньо занурення потрібно бути вкрай обережними та дотримуватися правил безпечної поведінки на льоду», – повідомляє прес-служба ДСНС Рівненщини.

Основні рекомендації для тих, хто планує занурюватися: бажано мати досвід занурень в холодну воду, а якщо у вас хворе серце – краще взагалі відмовитися від купання.

Також рекомендується не заходити у воду в нетверезому стані. Перед тим, як вийти на кригу, переконайтесь, що вона достатньо міцна. Безпечним для однієї людини вважається лід товщиною понад 7 см, а для групи людей товщина криги має сягати щонайменше 15 см. Крім того, під час святкування не залишайте поблизу водойм без нагляду дітей.

Перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму. За перших ознак переохолодження – тремтінні, посинінні шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг – людині слід негайно надати допомогу. При легкому переохолодженні постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження – розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла і тепло вдягнути. Зігрівання має бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook