Правила купівлі квартир у новобудовах змінилися. Що треба знати майбутнім власникам
Йдеться про спеціальні майнові права на житло
В Україні вперше зареєстрували нерухомість за новими правилами. У державному реєстрі речових прав з'явився запис про спеціальні майнові права на житло, яке збудують у майбутньому.
Завдяки електронному механізму захисту інвесторів, які вклалися в будівництво, українці отримали можливість реєструвати свої права на ще не добудовані квартири. Тобто квартира по факту ще не збудована, але її покупець вже матиме документи на неї.
Новий механізм передбачає:
- прозорому веденню бізнесу забудовниками;
- запобіганню появі недобудов;
- захисту українців, що інвестують у нерухомість.
Про це повідомила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.
Такими майновими правами покупці можуть убезпечити себе від різних схем – і бути впевненим, що житло, яке лиш будується, у нього не відберуть.
Раніше покупці були змушені укладати із забудовниками, це попередній договір купівлі-продажу нерухомості або угода про наміри.
За цими документами, покупець погоджувався придбати майно, а продавець – продати його саме цій особі. Але такі угоди не давали право власності на житло, а лише служили підготовкою до основної угоди, яка укладалася лише після здачі об'єкта в експлуатацію.
Як зареєструвати нерухомість, яку збудують у майбутньому
Реєстрація спеціального майнового права є обов'язковою для тих, хто має намір продавати майбутні квартири. А також:
- гаражні бокси;
- інші житлові та нежитлові приміщення;
- паркомісця.
Щоб зареєструвати таке право замовник будівництва повинен створити певні документи в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Зокрема заяву про державну реєстрацію спеціального майнового права.
Забудовник же має оприлюднити докладну інформацію про об'єкт будівництва. А також дані про себе.
Джерело: OBOZREVATEL
Радіо Трек: НОВИНИ