Правила кредитування через війну змінилися. Чи треба платити відсотки?

Регулятор вніс зміни на час війни

Правила кредитування на час війни в Україні змінилися. НБУ запровадило їх аби полегшити життя позичальникам під час воєнного стану та післявоєнного відновлення економіки. 

На час дії в Україні воєнного стану та в 30-денний термін після дня його припинення або скасування споживач не буде нести відповідальності перед кредитодавцем у разі прострочення виконання зобов’язань за споживчим кредитом, - повідомляє Нацбанк.

Якщо споживач допусти прострочення термінів сплати внесків, його звільняють від обов’язку виплачувати неустойки (штраф і пеню), а також інші платежі, передбачені договором у разі прострочення виплат.

Окрім цього, українцям спишуть неустойки (штраф, пеня) та інші платежі за споживчі кредити нараховані включно з 24 лютого 2022 року за прострочення виконання своїх боргових зобов’язань.

Важливо, що нові правила не передбачають скасування відсотків за користування кредитними коштами. Таке нарахування є правомірним з боку кредитора.

 

Кредитні канікули – це відтермінування сплати боргу, а не його прощення. Також кредитні канікули – це право кредитора, а не його зобов’язання, – наголосили у Нацбанку.

Регулятор закликав українців оплачувати свої кредити, якщо така можливість є.

Чи можна отримати кредит під час війни?

І хоча у найбільших банках України виданню «Сьогодні» зазанчили що видача кредитів та оформлення розстрочок призупинено, відповідно до правил фінустанова може сама вирішувати видавати кредит споживачам чи ні.

Джерело: Сьогодні

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook