ПОЖЕЖІ в АВСТРАЛІЇ: власники спалених осель досі живуть в наметах і халупах

Пандемія сповільнює відбудову

Джерело: АFP.

Жертви катастрофічних лісових пожеж в Австралії досі живуть в наметах, гаражах і тимчасових притулках через місяці після катастрофи.

У невеличкому бляшаному сараї на південно-східному узбережжі Австралії сім'я з шести осіб переховується від холоду, коли зима в південній півкулі починає кусатися.

Споруда, забита іграшками та ліжками, з лютого стала домом для 51-річної Аніти Лоуренс і п'ятьох її дітей.

Вона була в Тасманії, коли в цьому районі спалахнули пожежі. Вогонь знищив матеріали, з яких Аніта збиралася побудувати новий будинок і почати нове життя.

«Кожна дрібниця зникла», - сказала вона AFP біля дерев, все ще почорнілих від вогню.

Катастрофа «запалила» благодійні телефони, пожертви з усього світу, обіцянки уряду про якнайшвидше відновлення.

Але через шість місяців і всього за шість годин їзди від супербагатого Сіднея, десятки таких людей, як Лоуренс, все ще живуть у підвішеному стані.

До кризи Аніта кілька днів на тиждень працювала в місцевій школі, навчаючи дітей садівництва.

Протягом багатомісячного карантину вона виживала коштом пенсійних накопичень і щосили намагалася навчати своїх дітей удома, використовуючи один комп'ютер, підключений до точки доступу мобільного телефону.

Тепер школи повертаються до роботи і невеличка поміч «прибула» під виглядом місцевого мешканця Девіда Крука та його команди. Вони зібрали прибудову для їхнього житла.

Вони облаштували для Лоуренс ванну кімнату, опалення та нормальну спальню, доки та не знайде можливість побудувати власний будинок.

Команду будівельників найняли приватні донори, аби врятувати людей від злиднів.  

«Є місця, які повністю стерті з обличчя землі. Наша наступна робота: дівчата, які оселилися в контейнері», - сказав Крук.

Він сам втратив свій будинок через пожежу торік і провів літо у боротьбі з полум’ям.

Озброївшись чотирма саморобними водяними помпами, його команда врятувала кілька будинків, оскільки пожежі неодноразово вражали південне узбережжя Нового Південного Уельсу.

Відтоді він стає табором у все суворіших умовах - переїжджає з будівлі у будівлю та допомагає будувати притулки. Але через застаріле обладнання та боротьбу за пошук матеріалів фізичні та емоційні втрати «трощили» команду, сказав він.

Ознаки життя з’являються по всьому звугленому регіоні. Але 66-річний Уейн Кефт каже, що для багатьох людей відновлення є «повільним і складним».

Його дім біля Кобарго зруйнувала «вогняна куля, яка пройшла крізь передню частину оселі».

Зараз він живе в гаражі, і йому заважає пилюка, яка здіймається поруч із трасою.

Геодезичні інструменти для роботи він зберігає у бочці неподалік. Він не може ними скористатися, оскільки обладнання – під завалами будинку.

Лишається лише чекати, доки руїни розберуть команди, які уже місяцями працюють в інших регіонах.

Допомога сповільнилася відтоді, як глобальна увага перемкнулася з лісових пожеж на пандемію.

Метью Хетчер розповідає, що його склад у сусідній затоці Бейтманс досі наповнений товарами, які пожертвували для постраждалих від пожежі.

«Ми збирали пожертви, дуже добре змастили машину, потім вдарив COVID, і це як би зупинило пожертвування», - сказав Хетчер, координатор команди з матеріального постачання South Coast Donations.

Вірус також означав, що багатьом більшим організаціям довелося відкликати волонтерів, у результаті чого місцеві жителі переживають психологічні травми без належної підтримки, сказав він.

У зв'язку з тим, що туризм у штаті фактично заборонений принаймні до літа, основне джерело доходу і шляхи відновлення також відрізані.

Без заробітної плати місцевому бізнесу практично неможливо отримати кредит, за допомогою якого можна відновитися.

«У фінансовому плані ця область боротиметься дуже довго», сказав Хетчер.

Після пожеж Лорена Гранадос і її чоловік встановили прилавок перед руїнами їх магазину «Римські шкіряні вироби та ремонт».

Відтоді вони переїхали до тимчасової будівлі, сподіваючись, що бізнес може допомогти їм знову стати на ноги.

«Ми дійсно не були готові втратити будинок і бізнес за один день», - сказала вона.

Вірус сповільнив їхню торгівлю, але вони налаштовані боротися далі.

«Це спонукає нас продовжувати кожен день, навіть коли ми продаємо лише одну дрібницю».

 

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook