«Совок»: на Рівненщині спалили понад 60 гектарів сухої трави

Поки обійшлося без жертв

Рятувальники закликають мешканців Рівненщини не провокувати пожежі у природних екосистемах.

Від початку року вже зареєстрували понад 70 пожеж, внаслідок яких вигоріло близько 60 гектарів сухостою. В тому числі сталося дві лісові пожежі.

Заступник начальника ГУ ДСНС у Рівненській області Олег Панюк наголошує, що у порівнянні з минулим роком, кількість пожеж зросла вдвічі:

Цифра просто вражає. Майже вдвічі більше пожеж, а ніж за аналогічний період у минулому році.

 

Цьому звичайно посприяла посушлива погода, яка розпочалася ще у лютому. І безвідповідальна людська риса. Через це горять хати, господарчі будівлі.

 

На щастя внаслідок таких дій загиблих і травмованих поки не зафіксували. 

Начальник Рівненського гідрометцентру Богдан Масовець каже, що пожежі в екосистемах окрім знищення дрібних тварин та загрози приватним господарствам негативно впливають і на здоров’я людей:

Перевищення різних шкідливих речовин у повітрі відбувається якраз тоді, коли відбувається спалювання сухої трави. Через шкідливі домішки в повітрі можуть розвиватися хвороби дихальної системи, у тому числі - астма. 

Є совкові думки людей, які думають, що це допомагає врожаю. Однак, це суцільні мінуси, жодного плюса!

В обласній державній екологічній інспекції зазначили, що паліїв почали активно притягувати до адміністративної відповідальності.

Загалом за спалювання сухої трави вже оштрафували понад 30 громадян на суму близько 10 тисяч гривень.

Зазначимо, що за пошкодження лісових масивів чи сухої трави передбачена і кримінальна відповідальність. Такі дії караються штрафом від  5 тисяч гривень або обмеженням волі (чи ув’язненням), строком до 5 років. Якщо ж внаслідок підпалу загинула людина або масова кількість тварин можна потрапити за ґрати на 10 років.

[media=141560][media=141559]

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Юлія Вознюк Радіо Трек
Поширити в Facebook