«Посадила мама… Посадила конопель!»: Чи зможуть коноплі витягнути економіку України (ФОТО)

Несподівані факти та перспективи

Як відомо українці споконвіку вирощували коноплю. Як і льон, а можливо навіть більше, ніж льон.

Коноплю вимочували, били, вибілювали, а потім із неї ткали практично все, в чому люди ходили та в чому вони собі щось носили.

В одному з підкастів «Ділової столиці» гостя випуску розповіла:

«Якщо ви думаєте, що знаєте про канабіс (коноплі) все, то ви помиляєтеся. Практично все, що нас оточує, може дати нам цю рослину: їжу, одяг, косметику, будівельні матеріали, меблі, автомобілі. Коли на Землі закінчиться нафта – канабіс стане рослиною № 1.

 

За своїми властивостями він рівноцінний золоту і при цьому він уособлення всього екологічно чистого та натурального».

Ще за часів СРСР було закладено вирощування конопель в Україні саме для забезпечення потреб текстильної промисловості. 85 років на наших територіях створенням нових сортів технічної коноплі та продуктів із неї займається Інститут луб'яних культур (ІЛК) НААН України.

У його активі – понад 10 власних сортів, із них 9 є у реєстрі сортів України.

Нижче ж ми подаємо допис, який активно поширюють у соцмережах.

 

Не беремося стверджувати, що все сказане в ньому правда, але – цікаво

ТАК ЧОМУ ЗАБОРОНИЛИ КОНОПЛІ?

  1. Один гектар коноплі дає стільки ж кисню, скільки 25 гектарів лісу. Так, з одного гектара конопель можна отримати стільки ж паперу, скільки з 4 гектарів деревини.
  2. Конопля виростає за 4 місяці, дерево за 20-50 років.
  3. Коноплю можна вирощувати в будь-якій точці світу, їй потрібно дуже мало води. Крім того, оскільки канабіс здатний захищатися від комах, йому не потрібні пестициди.
  4. Якщо конопляний текстиль отримає широке застосування, виробництво пестицидів може радикально скоротитися, або й зникнути повністю.
  5. Перші полотняні вироби на землі були саме з конопель. Також коноплі є ідеальною рослиною для виготовлення мотузок, шнурів, сумок, взуття, головних уборів.
  6. Канабіс застосовують при щонайменше 250 захворюваннях, таких як ревматизм, хвороби епілепсія, астма; захворювання серця, шлунку, психіки та хребта.
  7. Білкова цінність насіння конопель є дуже високоюа, при цьому воно містить – дві жирні кислоти, які не зустрічаються більше ніде в природі.
  8. Вирощення коноплі є навіть дешевшим за вирощення фасолі чи гороху, чи інших бобових.
  9. Тварини, яких годують технічними коноплями, не потребують гормональної заміни.
  10. Усі пластикові вироби можна зробити з коноплі, а конопляну пластмасу дуже легко «повернути природі».
  11. Також з конопель можна робити дуже ефективну теплоізоляцію для будівельної сфери: міцну, дешеву та гнучку.
  12. Мило та косметика з конопель не забруднюють воду; бо є абсолютно екологічно чистими.

ДОВІДКОВО:

  • Співробітники Глухівського інституту луб'яних культур Української Академії аграрних наук першими у світі створили сорт конопель, які абсолютно не містять наркотичних речовин.
  • Сталася ця унікальна подія зовсім недавно — восени 2009 року. До цього найзначнішим досягненням у цій сфері вважалися сорти (теж виведені Глухівськими вченими) з незначним вмістом тетрагідроканабінолу.
  • Виведення безнаркотичних сортів конопель стало підставою для спрощення умов ведення господарської діяльності, пов'язаної із культивуванням цієї технічної культури: у серпні 2012 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до низки постанов, скасувавши обов'язковість охорони суб'єктами господарювання полів та інших об'єктів, де зберігаються і переробляються коноплі.
  • В Україні функціонує галузеве громадське об'єднання Асоціація «Українські технічні коноплі».

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook