Помідори легко приймуться і відразу підуть у ріст, якщо робити саме так
Три кроки, які допоможуть зберегти і врожай, і нерви
Пересадка для рослин – це завжди стрес. Часто буває, що розсада, яка пашіла здоров’ям на підвіконні, після переміщення у ґрунт раптом починає чахнути і хворіти… А все тому, що господар не вжив необхідних заходів, аби допомогти рослинам швидше адаптуватися на новому місці
Уникнути подібних проблем вдасться, якщо зробити всього 3 прості дії.
Підготовка до пересадки
Допоможуть легко перенести пересадку помідорам препарати-адаптогени. Прекрасно підійде, наприклад, бурштинова кислота. Пакетик із препаратом можна знайти у будь-якому садівничому магазині.
На 10 л води знадобиться 1 г порошку.
Готовий розчин застосовуємо відразу. Залишки готового засобу можна зберігати трохи більше 2-3 днів. Потім він просто втрачає свої якості.
Також підійдуть і звичайні пігулки з аптеки із аналогічною назвою. Беремо таблетку дозуванням 100 мг, подрібнюємо та розчиняємо в 1 л ледь теплої води. Готовим розчином обприскуємо або поливаємо під корінь розсаду.
Також пам’ятайте, що при внесенні в ґрунт розсаду потрібно попередньо пролити звичайною водою. Проводимо процедуру за кілька днів до передбачуваної висадки рослин на постійне місце.
Знезараження ґрунту
У ґрунті містяться не лише корисні мікроорганізми, а й патогени у вигляді грибків. Саме вони викликають усілякі типи гнилі та провокують фітофтороз.
Замість того, щоб лікувати потім томати, краще запобігти такому сценарію. Для цього можна взяти препарат «Фітоспорин».
На 10 л трохи теплої води беремо 1 ст.л. цього порошку. Ретельно все розчиняємо та проливаємо грядку під помідорами.
10-літрового відра розчину достатньо для обробки 2 кв.м. ділянки.
Поливаємо землю засобом за 2-3 дні до висаджування наших рослин.
Важливе також і стартове добриво
Помідори належать до культур, які полюбляють фосфор. Цей елемент сприяє швидшому нарощуванню кореневої системи та підвищує імунітет рослин. Тому при посадці я обов’язково слід кинути в лунку кілька столових ложок золи і рибного борошна.
Перший компонент захищає посадки від грибкової гнилі, у ньому також міститься фосфор, тоді як другий продукт є джерелом корисних елементів для помідорів. Крім великої кількості доступного фосфору, рибне борошно містить кальцій і вітаміни групи B, які також життєво необхідні для томатів.
Джерело: Школа життя
Радіо Трек: НОВИНИ