Польські фермери в розпачі: через закон про Мобілізацію українці можуть не приїхати на збір полуниці

Скільки тих українців їм ще треба?

Польща заробляє на українцях – мільярди, навіть десятки мільярдів щорічно.

Це тягнеться з початку 90-х, коли українці кравчучками, автобусами та поїздами везли до тієї Польщі все, що могли – якісне, вартісне і добре, аби привезти звідтам турецьке лахміття, «Піраміди» та іншу єрунду.

Перед війною серед українців стало популярним «батрачити на пана» в усіх можливих формах. Зокрема на зборі врожаю полуниці.

Однак, цьогоріч, із цим, певно, виникають деякі труднощі, бо польські фермери вже б’ють в набат. Як  пише sad24.pl.

«Почнемо з того, що кількість садів і плантацій збільшується, але кількість працівників не збільшується.

 

Не потрібно великої математики, щоб з'ясувати, яким буде ефект.

 

Думаю, садівники зі мною погодяться», – каже Цезарій Сигоцький, власник агентства з працевлаштування Czarston, який працює в галузі вже 25 років.

Сигоцький вважає, що без притоку нових українських рук «польський пан» зможе цьогоріч отримати лише трохи більше половини врожаю полуниці:

«Якщо не буде заморозків та інших аномалій, на кущах залишиться 40% плодів.

 

Я не лякаю – я просто попереджаю вас, виходячи зі своїх спостережень і досвіду».

ЦЕ ЧЕРЕЗ МОБІЛІЗАЦІЮ?

Не допоможуть Польщі ні азіати, ні араби:

«Працівники з Азії чи Африки не вирішать проблеми.

 

Мої спостереження та розмови показують, що декого з них цікавлять лише відповідні документи та можливість поїхати до Західної Європи», – зауважив Сигоцький.

Фермери називають однією з проблем для економіки Польщі мобілізаційні закони в Україні.

Експерт каже, що нині на фермах працюють або підлітки, або чоловіки старші 60 років, яких не стосується мобілізація. І, якщо Польща не отримає додаткових працівників з України, то її економіка, сільське господарство та промисловість зіткнеться з труднощами. 

РЕШТУ ПОЛЯКІВ УЖЕ ДРАТУЮТЬ ЗАБАГАНКИ ФЕРМЕРІВ?

Нагадаємо, більшість поляків не підтримують блокування аграріями кордону з Україною та вважають їхні вимоги несправедливими. Крім того, як наголошує головний редактор впливового в Польщі журналу Krytyka Polityczna Славомір Сєраковський:

«Є аргумент, який об'єднує: фермери наполягають на гарантованих цінах на свою продукцію, і інших поляків це по-справжньому бісить.

 

«Окей, – кажуть польські музиканти, – тоді гарантуйте нам ціни білетів на наші концерти, і хай держава викупить 80% цих білетів». Всі ці преференції фермерам для польського суспільства виглядають вкрай несправедливими».

І не лише для польського.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook