Польща готує торговельні удари по Україні: про що заговорили у новому уряді

Поляки вважають, що українські постачання нібито загрожують місцевому бізнесу

У Польщі хочуть посилювати торгові обмеження щодо України. Зокрема, у новому уряді вже заговорили про закриття польського агроринку для України на 20 років після вступу нашої країни до ЄС. А фермери вимагають уже зараз повністю заборонити імпорт цукру з України до Польщі. Причиною стала конкуренція: поляки вважають, що українські постачання нібито загрожують місцевому бізнесу.

Пропозицію відгородити польський агроринок від України озвучив в інтерв'ю RMF24 заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак. Він пройшов до Сейму за списком «Громадянської коаліції» прем'єра Дональда Туска.

— Нам потрібно захистити свої інтереси, наприклад, як це зробила Німеччина, коли Польща вступила до ЄС – тоді ринок праці для поляків був заморожений на 8 років.

 

Сьогодні ми маємо говорити про те, що агропродовольча продукція з України – сира та перероблена – не повинна потрапляти до Польщі, наприклад, упродовж 20 років після вступу України до ЄС, – заявив Колодзейчак.

Чиновник уже пообіцяв вжити відповідних заходів після того, як наступного тижня (18-24 грудня) прем'єр-міністр Дональд Туск офіційно затвердить його заступником міністра.

— Є певні процеси, які ми, поляки, не зможемо зупинити самостійно.

 

Це буде довгостроковий процес, ми маємо підготувати до нього Польщу та ЄС, – додав Колодзейчак.

Водночас із закликом негайно запровадити ембарго на цукор з України виступила Асоціація польських виробників цукрових буряків. Організація звернулася до нового міністра сільського господарства Польщі Чеслава Секерського.

— З моменту тимчасового призупинення дії мит та квот на імпорт української сільськогосподарської продукції імпорт цукру з України до ЄС збільшився у кілька десятків разів...

 

В останні місяці в Польщі та інших країнах, що межують з Україною, зафіксовано значне падіння цін на цукор, що ставить польську промисловість та сільське господарство у менш конкурентне становище з партнерами із Західної Європи, – заявили в польській асоціації.

Там вважають, що Європейський Союз взагалі не повинен продовжувати скасування квот для української агропродукції. Це по суті є черговою дискримінаційною вимогою в умовах вільної торгівлі України та ЄС. Окрім того, позиція польських фермерів суперечить домовленостям України з Єврокомісією.

Слід зважати і на те, що Польща забороняє імпорт української агропродукції з весни 2023 року. Рішення Єврокомісії у вересні того ж року скасувати обмеження на ввезення українських продуктів не вплинуло на позицію поляків та інших сусідів України. Так, односторонні обмеження на український імпорт запровадили Польща, Словаччина та Угорщина.

Цим питанням займатиметься Світова організація торгівлі (СОТ), зі скаргою до якої вже звернулася українська сторона.

Джерело: OBOZ.UA

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook