Підозрювали хімічне отруєння: на що захворіли майже 40 дітей у Рівному
Попередні результати лабораторних досліджень
Близько 40-ка школярів захворіли у рівненській ЗОШ №1.
Відучора у дітей спостерігаються симптоми отруєння – нудота, блювання, головний біль і біль у тілі, а в окремих випадках - ще й лихоманка.
Саме через підозри на отруєння фахівці Держпродспоживслужби перевіряють шкільну їдальню. До них долучилися і спеціалісти лабораторного центру. Керівник установи Роман Сафонов повідомив, що
спершу у них виникла підозра на хімічне отруєння, адже діти раптово масово занедужали. Втім, вже за кілька годин цю версію відкинули.
Нині ж вважають, що дітей «підкосив» норовірус.
За словами Романа Сафонова, це досить поширена інфекція, яка постійно циркулює у дитячих колективах, особливо у передзимовий період.
Практично у всіх дітей - легка форма перебігу хвороби, тож із 38-ми недужих за медичною допомогою звернулися лише четверо. Утім, спостереження ведуть за усіма недужими.
Точну причину спалаху фахівці назвуть уже наступного тижня.
ДОВІДКОВО:
Норовірусна інфекція. Це дуже заразний вірус, який часто можна підхопити у школах, торгових центрах, транспорті та в будь-яких інших громадських місцях. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), норовіруси щорічно викликають мільйони випадків гострого гастроентериту.
Заразитися цією інфекцією можна через їжу і воду. Найімовірнішими причинами зараження (у т.ч. й у нашому випадку) є тісний контакт із переносником вірусу: під час потискання руки, дотику, спільного харчування або внаслідок дотику до заражених поверхонь (у т.ч. й у вбиральнях).
Вірус може поширюватися повітряним шляхом. На поверхнях він залишається активним до 42 днів.
Симптоми норовірусної інфекції зазвичай з'являються через 12–48 год після першого контакту із вірусом, але можуть проявитися і через 3 дні. У деяких людей симптоми можуть бути відсутні, однак при цьому вони все ще будуть переносниками інфекції.
Люди, інфіковані норовірусом, здатні заразити оточення під час гострого періоду захворювання і протягом наступних двох діб, проте у деяких випадках віруси виводяться з організму протягом 2-х тижнів після початку захворювання.
Після хвороби організм виробляє імунітет до вірусу, але на дуже короткий період - близько 8 тижнів. Після цього терміну людина може знову заразитися і захворіти.
Вакцини проти норовірусної інфекції немає, тож основними заходами її профілактики є дотримання правил особистої гігієни.
За інформацією керівника лабораторного центру Романа Сафонова
Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ