Підготовка полуниці до зимівлі: ТОП-5 порад для раннього врожаю

Полуниця може плодоносити за 2-3 місяці після танення снігу, але їй треба допомогти

Восени полуниця вимагає особливого догляду. Якщо Ви хочете отримати хороший врожай наступного сезону, маєте потурбуватися, щоб вона гарно перезимувала.

Цікаво, що полуниця може родити вже за 2-3 місяці після того, як зійде сніг. Але потрібно їй із цим допомогти.

Як правильно підготувати полуницю до зими

Порада 1. Видаліть старе листя

Обрізати старе відмерле листя треба гострим секатором, аби не пошкодити точки зростання нового. Крім того, це допоможе вберегти полуницю від хвороб, збудники яких ховаються у старих листках.

Порада 2. Проведіть розпушування ґрунту

Між рядами полуниці потрібно виполоти весь бур'ян і провести розпушування на глибину приблизно 10 см, але дуже обережно, щоб не пошкодити коріння. Кущі з занадто оголеними коренями видаляють – користі з них уже ніякої. Підгортання проводимо, намагаючись не засипати сердечко. Полив восени має бути нечастим, але рясним, щоб рослина набралася сил.

Порада 3. Видаліть вуса

Якщо прибрати вуса у полуниці, це допоможе накопичити корисні речовини для закладки бруньок. Водночас, якщо Ви плануєте збільшити плантацію, то вуса варто гарненько вкорінювати.

Вибирайте найсильніші розетки – не шкодуйте дрібних рослин, аби не поплатитися за це врожаєм.  

Порада 4. Проведіть підгодовування

По закінченню сезону активного плодоносіння у полуниці починається фаза зростання та підготовки до зимівлі. Тож у цей період важливо її правильно підгодовувати. Нам знадобиться внести:

  • азот – для активного росту листя і пагонів;
  • калій – для підготовки культури до зими;
  • фосфор – для розвитку кореневої системи і закладки нових бруньок.

Порада 5. Зробіть полуниці укриття на зиму

Плантації полуниці потребують укриття на зиму, інакше коріння рослини може вимерзти. Укривати рослини потрібно, щойно «стукнуть» морози. Як укривний матеріал непогано використовувати солому, сухе листя, соснову хвою або будь-які інші натуральні засоби. Підійде і щільне агроволокно.

Джерело: Сьогодні.Лайфхакер

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook