Пальне подорожчає: відомо, на скільки в Україні підскочать ціни на АЗС

Повернуть ПДВ

З липня в Україні повернуть 20% ПДВ на всі види пального. Зараз цей податок становить 7%. Тобто, ціни можуть зрости на 13%.

Припущення, якими ж будуть ціни на пальне, висловив член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Устенко. Він зауважив, що Україна раніше купувала дизельне пальне, бензин і скраплений газ у Білорусі та РФ.

Після повномасштабного вторгнення ринок перелаштувався і ми почали купувати пальне в Європі.

Також до початку повномасштабної війни переважно все пальне перевозили залізничним транспортом. Після атаки росіян на нафтобази почався фактично продаж «з коліс», тобто бензин, дизельне пальне і скраплений газ почали завозити автомобільним транспортом.

- Якщо зараз вхідна ціна по дизельному пальному у оптовиків, наприклад, на західному кордоні в Чернівцях складає 35-35,50 грн. На АЗС ми бачимо ціну на дизельне паливо на рівні 47-49 грн.

 

Тобто, фактично від 10 до 14 грн на сьогодні маржа в нафтозаправних станцій. Націнка замортизує підняття, велика рентабельність для автозаправних станцій це вже 5-6 грн. на літрі, а якщо ця націнка складає 10-15 грн., то логічно, що це підняття буде знаходитися у цій націнці. Декілька днів тому був стрибок назад, коли ОПЕК заявив про скорочення видобутку нафти, але у будь-якому випадку після цього пласт знову почав просідати, – пояснює політик.

На його думку, якихось тенденцій, що пальне знову почне рости в ціні, немає. Навпаки він прогнозує зниження світових цін на нафту.

- В березні нафта коштувала близько 120-140 доларів за барель. На сьогодні це близько 80 доларів. Так само і азійські ринки, які навпаки почали купувати за безцінь російську сировину. В цілому ціна всі види палива падає. По скрапленому газу буде незначне підняття, тому що там набагато менша маржа.

 

Я думаю, що на 1-1,50 буде підняття. Але варто не забувати, що всі податки йдуть на нашу незалежність, нашу боротьбу, війну з ворогом. Тут все буде залежати від Мінекономіки, антимонопольного комітету, автозаправних станцій.

 

Якщо не буде змови, якщо автозаправні станції будуть готові все ж таки залишити ту ціну, яка є і зменшити маржу, тоді ціни підніматися не будуть, – зазначає депутат.

Устенко припускає, що максимальне підняття ціни буде на рівні 1-2 грн.

Джерело: ТСН

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook