Оренда житла під час кризи: поради, які допоможуть вам зекономити тисячі гривень

Навіть зараз заощадити тисячі гривень на оренді житла цілком реально

 

 

Оренда житла під час воєнного стану в Україні - головний біль для багатьох людей. Доводиться вибирати житло в іншому місті та шукати бюджетні варіанти, бо ціни на оренду кусаються в багатьох областях.

Але навіть зараз заощадити тисячі гривень на оренді житла цілком реально. Як? Про це читайте в матеріалі нижче.

Як можна економити на оренді квартири

Вибирайте житло, а не все навколо

Якщо ви працюєте дистанційно і все, що вам потрібно для щастя - зручна квартира і пару магазинів поруч, то не прив'язуйтеся до району.

Переплачувати за станцію метро поблизу безглуздо, якщо ви ним користуєтеся від сили пару раз на місяць.

Краще знайти хорошу квартиру в більш зеленому районі, де є парки та свіже повітря. І на зекономлені гроші купити велосипед, щоб вивчати околиці.

 

 

Якщо ви вибираєте район по своїх потребах, то шукайте там же бюджетне житло - трохи далі від транспорту і магазинів, більш старий будинок.

У будь-якому районі є старі та нові будинки.

 

Врахуйте, чим старіший будинок - тим дешевше в ньому оренда квартири.

Ще один нюанс. Якщо ви постійно в роз'їздах або ж фактично тільки ночуєте у квартирі, то вам не потрібно житло з великою площею. Шукайте маленьку, але комфортну квартиру з хорошим ліжком і справною сантехнікою.

Не женіться за ідеальним ремонтом

Якщо квартирі вже років 20, а власник завищує ціну через новенький євроремонт - торгуйтеся. Зазвичай такі ремонти роблять не самими якісними будматеріалами й обходяться косметичним марафетом, який почне обсипатися вже через пів року

 

 

При огляді житла шукайте недоліки

Це допоможе вам збити ціну в орендодавця або ж домогтися заміни, лагодження того, що не в порядку. Перевірте всі крани, шафки та дверцята, як закриваються двері між кімнатами та вхідні, як відкриваються і закриваються вікна. Огляньте побілку або шпалери.

Якщо власник хоче високу ціну, ви можете справедливо запитати - а де пральна машина, ліжко, а не диван або чому немає ортопедичного матраца.

Виявивши недоліки та продемонструвавши їх господареві, ви відразу і себе убезпечите на майбутнє.

Вас не змусять за це платити й варто всі нюанси відразу внести в договір.

Як варіант - ви можете запропонувати господареві самостійно все відремонтувати, але все це буде вирахувано з вашої суми оренди.

До речі, відсутність балкона, балкон незасклений, балкон недоглянутий - це привід знизити суму відразу ж. Перший поверх, останні поверхи, кутова квартира - теж. Зараз в цей список входить ще й відсутність бомбосховища.

Звичайні вікна, а не склопакети. Лінолеум на підлозі, а не паркет і плитка, душ, а не ванна - все це приводи для зниження ціни.

Невеликі міста зручні для оренди в будь-якому районі

Враховуйте це, коли будете шукати житло. Часом від околиці до центру міста можна спокійно дійти пішки за 20-25 хвилин, а різниця в щомісячній ціні оренди часом досягає 5 тисяч - тільки лише через розташування.

Економте на комунальних послугах

Найчастіше оплата комунальних послуг не входить у вартість оренди житла та оплачується наймачем окремо. До укладення договору з'ясуйте у господаря, скільки у квартирі зареєстровано осіб, чи є якісь пільги, чи встановлені лічильники на все.

Домовтеся відразу, що поміняєте всі лампи на енергоощадні - або запропонуйте це зробити власнику квартири

Перевірте техніку - часом старий холодильник або пральна машина можуть «накручувати» в місяць більше, ніж все інше.

Шукайте компаньйона

Поєднати в одній невеликій квартирі дві сім'ї з дітьми, напевно, буде складно. А ось орендувати будинок біля міста для всіх - набагато вигідніше.

Ціна оренди на двокімнатні квартири часом не сильно відрізняються від ціни оренди на однокімнатні, тому сміливо орендуйте з кимось на пару.

Так ви розділите витрати навпіл, і не тільки на оренду і комунальні послуги, а ще й на Інтернет і витрати по догляду за житлом.

Складайте договір

Зафіксуйте там недоліки, пропишіть в ньому всі нюанси з приводу техніки, ремонту і меблів. І найголовніше - впишіть пункт про те, що сума оренди (в гривнях) не буде змінюватися протягом 6 або 12 місяців з моменту підписання договору.

Джерело: РБК-Україна

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook