Оптимізація зарплат і скорочення 20 тисяч посад: кому в Україні загрожує звільнення
Черговий виток реформи у державному секторі
З 1 квітня 2024 року в Україні відбудеться скорочення вакантних штатних посад у системі державних органів влади. Йдеться про 19,3 тисячі посад. Це черговий етап впровадження реформи у державному секторі.
Вакантні посади за системою оплати праці, що діяла у 2023 році та раніше, мали важливу роль для міністерств.
Адже, коли в міністерствах була значна кількість вакансій, а фонд оплати праці рахувався за граничною чисельністю, це створювало передумови його економії та призводило до виплат більшої заробітної плати, — зазначив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.
Рівень зарплат в державних органах проаналізували, та з'ясували, що в деяких органах заохочувальні надбавки були необмежених розмірів або окремим працівникам необґрунтовано встановлено надто великі надбавки.
Тому уряд у 2024 році реалізував реформу оплати праці, запровадивши нову грейдову систему посадових окладів в органах державної влади, – нагадав він.
Так посади згрупують за певними ознаками для стандартизації оплати праці. Відповідно до проєкту закону №8222, який у 2023 році пройшов перше читання, заробітна плата буде розділена на дві частини:
- сталу — яка складатиметься з посадового окладу, надбавки за вислугу років, за ранг держслужбовця, грошової допомоги, що виплачується з наданням щорічної основної оплачуваної відпустки;
- варіативну — це премії за результатами щорічного оцінювання службової діяльності та місячної, квартальної премії, компенсації за додаткове навантаження та за вакантною посадою.
Також у документі вказано, що посадові оклади визначатимуться на основі класифікації посад, які відповідатимуть Каталогу типових посад державної служби. Каталог враховуватиме щорічне зіставлення рівня оплати праці посад у державному апараті з приватним сектором України.
Джерело: ФОКУС
Радіо Трек: НОВИНИ