Одне лікуємо, інше калічимо: які ліки призводять до збільшення переломів кісток

Йдеться про безрецептурні препарати, які є в кожній аптеці

Ліки, яки призначають при захворюваннях шлунково-кишкового тракту і які можна купити в аптеці без рецепта, можуть мати низку неприємних побічних ефектів.

Американські вчені з’ясували, що при тривалому прийманні препаратів для лікування печії, гастриту та виразки шлунка, це призводить у перспективі до переломів стегон та кінцівок. Особливо вразливі до цього діти.

Ці ліки десятиліттями вважалися цілком безпечними, а нові дослідження показали, що препарати мають широкий спектр ускладнень, який не виявляли вчені раніше.

За 4 попередні роки дослідники зібрали дані 32 тисяч дітей, які приймали ліки при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, і з’ясували, що їхні ризики отримати перелом на 20% вищі, ніж у дітей, які не приймали таких препаратів взагалі.

При цьому група дітей, які приймали ліки проти гастриту, мала у рази вищі ризики перелому ніг та стегон, проти тих, хто не приймав лікування. Останні частіше мали переломи рук.

Найбільш вразливі малюки від 1 до 3 років, та діти від 9 до 13 років.

Чому саме відбувається такий віковий поділ, вчені поки не з’ясували. Але зауважують, що йдеться не про якийсь конкретний препарат, а усю групу ліків для лікування чи усунення симптомів хвороби.

Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем - звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікування

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook