Нічна блокада. Двоє рівнян в очікуванні. Під загрозою візова лібералізація для України
Цієї ночі спеціальна комісія заблокувала обрання членів НАЗК
НАЗК не змогла обрати своїх членів, конкурс заблоковано. Про це повідомляє "Європейська правда"
В середу вночі було заблоковане проведення конкурсу з обрання членів Національної комісії із запобігання корупції, яке є однією з двох останніх вимог для візової лібералізації.
Як повідомляв раніше сайт "4 влада"
Відомі у Рівному політики, екс-депутат Рівненської облради від «Батьківщини», а в час виборів-2015 очільник обласного осередку БПП «Солідарність» Сергій Штурхецький та лідер «Громадського контролю» Дмитро Якимець опинилися у списку з 12-ти осіб, які претендують на крісло очільника Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).
Про це у фейсбуці написав свого часу відомий журналіст-розслідувач Денис Бігус, який бере участь у доборі претендентів:
Наша команда занимается проверкой этих 12-ти человек. Некоторые выглядят неплохо, но вдруг они надежно маскируются? Если вы увидите гадкого упыря в списке ниже - дайте мне знать. Пишите вот прямо в личку.
Потому что те, кого выберут в НАЗК получат ресурсы, которые не должен получить гадкий упырь. Это важно. Спасибо.
Войціцький Юрій Євгенович
Гаталяк Тарас Іванович
Зонтов Олег Вячеславович
Кармазин Роман Васильович
Кошель Олексій Миколайович
Купрій Володимир Олександрович
Радецький Руслан Станіславович
Рябошапка Руслан Георгійович
Тищенко Юлія Анатоліївна
Хавронюк Микола Іванович
Штурхецький Сергій Володимирович
Якимець Дмитро Анатолійович
Отже, двоє рівнян мають шанс очолити достатньо важливу Комісію національного рівня, але цієї ночі:
Конфлікт стався навколо пропозиції обрати до складу НАЗК колишнього заступника міністра юстиції, члена антикорупційної групи РПР Руслана Рябошапки.
Троє представників комісії – Віктор Шлинчак, Леся Шевченко та перший заступник глави Мінюсту Інна Севостьянова синхронно дали Рябошапці найнижчі бали (в тому числі за професійну компетенцію), тим самим заблокувавши його обрання.
Севостьянова, аргументуючи своє голосування, визнала, що насправді занизила його бали не через професійні претензії. За її версією, Рябошапка "співпрацював з Лавриновичем" і не гідний брати участь у роботі НАЗК. Сам Рябошапка спростовує ці припущення, зазначає, що прийшов до Мінюсту в березні 2014 року, а звільнився в жовтні за власним бажанням "через персональний конфлікт з міністром Петренком".
У підсумку через емоційний перебіг засідання рішення про обрання членів НАЗК було заблоковане. Комісія оголосила перерву до вечора 15 березня.
Як відомо,
дообрання членів НАЗК, поряд із переголосуванням закону про електронне декларування, є однією з двох вимог візової лібералізації для короткострокових поїздок до ЄС.
Сподіваємося подальший перебіг роботи комісії виявиться сприятливим бодай для когось із двох рівнян.
Радіо Трек: НОВИНИ