Невроз — який може бути та як його лікувати

На що варто звернути увагу

Неврози — це група функціональних порушень нервової системи. Для їх виникнення не потрібна органічна патологія, достатньо емоційного виснаження та хронічного стресу. Поява неврозу є вираженням того, наскільки виснажений ресурс нервової системи, коли вона вже не здатна відновитися до початкового стану. Через це з'являється характерна симптоматика — постійна втома, емоційна лабільність, нав'язливі думки та рухи, навіть фобії. Щоб впоратися з неврозом, слід обов'язково звернутися до спеціаліста. Є великий спектр нервових захворювань зі схожою симптоматикою — ви не можете бути впевнені у діагнозі до проведення необхідної діагностики. До того ж тільки лікар здатен вирішувати, як у вашому випадку краще лікувати невроз. Інколи буває достатньо психотерапії або фізіотерапії, в інших випадках необхідне призначення фармпрепаратів. Наприклад, часто в разі неврозу застосовується Корвалмент — він не тільки заспокоює нервову систему, але й втамовує деякі супутні вегетативні прояви, такі як біль у серці.

Різновиди неврозів

Класифікація неврозів досить велика й різнопланова. Лікарі схильні виділяти три основних види, тоді як інші типи можна вважати різними варіантами основних:

  1. неврастенічний тип — характеризується постійним відчуттям пригніченості, емоційною лабільністю, сонливістю та занепадом сил, такі пацієнти швидко втомлюються та відчувають постійну слабкість;
  2. психастенічний тип — пацієнти схильні до формування фобій, не впевнені в собі, недовірливі та вразливі, часто бояться приймати рішення, почуваються безпорадними;
  3. істеричний тип — люди здатні агресувати, часто гніваються, влаштовують істерики та демонстрації, маніпулюють оточуючими, спираючись на стан свого здоров'я.

Від того, який у людини тип неврозу, залежатиме призначене їй лікування. Лікарі підбирають найефективніший варіант.

Як правильно лікувати неврози

Для лікування неврозів можуть використовувати декілька методик, які часто застосовуються в тандемі:

  1. Призначення препаратів. Вони підбираються з огляду на наявну симптоматику. Це можуть бути заспокійливі, антидепресанти, снодійні тощо.
  2. Психотерапія. Проводиться, якщо людина схильна до переживань і нав'язливих думок. Це дозволяє нормалізувати емоційний стан.
  3. Фізіотерапія. Необхідна людям, які перебувають у стані постійної напруги та страждають на вегетативні порушення через сформований невроз.

Також у деяких клініках практикується гіпнотерапія. Цей метод підходить не всім, але може бути ефективним у певних випадках. За правильно підібраної терапії людина може повністю одужати та вести повноцінне життя, не відчуваючи жодного дискомфорту. Але слід пам'ятати — невроз може повернутися, якщо не змінити звичний спосіб життя та не зменшити навантаження.

*

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook