Непопулярний крок: які податки пропонує підвищити Кабмін

За тютюн, алкоголь, автомобілі, житло й не тільки доведеться платити більше

Уже незабаром Верховна Рада може підтримати законопроєкт представлений Кабміном щодо нових ставок податків.

Більше платитиме бізнес, ФОПи, власники автомобілів, а також зростуть ціни на алкоголь й цигарки.

Торкнуться зміни операцій з продажу нерухомості. Так у разі продажу квартири українці сплачують податок у розмірі 5%, а компанії – 18% від вартості житла.

 У Мінфіні пропонують ввести норму, згідно з якою починаючи з третьої квартири українці повинні будуть платити стільки ж, скільки й компанії. На думку розробників ініціативи це зневолює схему, за якої девелопери оформлюють на себе квартири й потім продають їх уже як фізособи, зазначає OBOZREVATEL.

Торкнуться зміни й оподаткування автомобілів. Зокрема тих, що відносять до категорії «елітних». Наразі такими вважають автомобілі молодші 5 років і коштують не менш ніж 375 мінімалок (2,2 млн грн).

У Кабміні пропонують, щоб податок на машини платили всі власники авто, ціна яких перевищує 200 мінімалок. Зараз це 1,2 млн грн.

Розмір податку становить 25 тисяч грн, й сплачують його раз на рік.

Щодо підняття ставок податків на тютюн і алкоголь то експерти припускають, що це неминуче призведе до зростання цін, але разом з тим збільшить й надходження до бюджету. Планове підняття ставок становить 5%, на рівень торішньої інфляції. Відтак й алкоголь й тютюн подорожчають щонайменше на 5%.

Тютюнові компанії виступають категорично проти такого рішення. Вони запевняють, що через уже затверджене щорічне зростання акцизів нібито галузь йде в тінь.

 

Крім того, їм також заборонять виробляти з запасом і заповнювати склади продукцією, за яку заплатили менший акциз, - пише OBOZREVATEL.

Більшість ФОПів зростання податків не торкнеться. Більше платитиме тільки четверта група:

  • для ріллі, сіножатей та пасовищ – з 0,95 до 1,9;
  • для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, – з 0,57 до 1,14;
  • для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) – з 0,57 до 1,14;
  • для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, – з 0,19 до 0,38.

За розрахунками Кабміну впровадження нових ставок податків дозволить зібрати додатково до 60 млрд грн. 

Незабаром документ обговорюватимуть у Верховній Раді, адже щоб нові ставки запрацювали наступного року їх необхідно уже затверджувати.

Радіо ТРЕК у Тelegram. Viber: 063 734 106 4

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook