Немає світла та електрики: як випрасувати речі без праски (6 ФОТО)

Поради на випадок відключень

Вимкнули електроенергію? Пропало світло та живлення в розетках? У світлий час це не так критично. Але що робити, якщо ви якраз зайнялися прасуванням, а за пів години вам потрібно з'явитися в ідеально відпрасованому одязі на важливому заході.

Ми розповімо вам, як обійтися без праски. Причому є безліч способів, як прасувати одяг без електрики і просто з метою економії. Вибирайте найкращий.

Як прасувати одяг без праски і навіть без електрики

Останнім часом, коли електроенергію відключають часто і вельми несподівано, ці способи багатьох неодноразово рятують. Про деякі багато хто знає з дитинства, про інші дізналися від подруг і знайомих.

Одні дієвіші, але займають більше часу, інші — трохи менш дієві, але швидкі. Орієнтуйтеся на тканину, яку ви збираєтеся прасувати, та вибирайте свій спосіб.

Гарячий душ

Ні, мочити речі вам не доведеться. Але пара від гарячої води допоможе обійтися без праски та розгладити тканину. Робіть, як вам зручніше.

Якщо у вас душова кабінка, поставте на дверцята поперечну «штангу», а на неї вішайте на плічках одяг. Як «штангу» ви можете використовувати ручку від швабри, тільки закріпити її потрібно так, щоб вона не скочувалась.

Потім відкривайте в душовій гарячу воду, а пара від неї, піднімаючись нагору, допоможе тканині розгладитися. Намагайтеся, щоби бризки не потрапляли на речі.

Оцтовий розчин

Як прасувати одяг без праски та інших пристроїв? Один із найпростіших варіантів — використовувати оцтовий розчин. Звичайний 9% оцет змішайте з водою в пропорції один до двох. Можна додати і менше оцту, це не критично. Але запах і так вивітриться після висихання тканини.

Налийте розчин у пульверизатор (чим дрібніший розпилювач, тим краще) і побризкайте речі, що висять на плічках. Після висихання складки та заломи розгладяться.

Каструля

Прасувати білизну можна не тільки праскою, але і... гарячою каструлею! Хоча він діє лише тоді, коли відключили світло, але у вас є газ. Візьміть каструлю і закип'ятіть у ній воду.

Обов'язково перед тим огляньте зовнішнє дно — чи немає на ньому бруду, жиру або ділянок, що підгоріли. Інакше можна безнадійно зіпсувати світлі речі. Злийте гарячу воду, а дно використовуйте як праску. Іноді акуратно можна «прасувати» навіть із деякою кількістю води всередині. Так каструля важча, і тому прасувати легше.

Рушник

Речі з м'якого трикотажу не завжди підлягають прасуванню, особливо якщо в них є відсоток вовни. Обійтися без праски тут допоможе вологий рушник.

Навіть якщо у вас не вимикали світло, краще все ж таки попрасувати їх саме таким способом.

Намочіть рушник і дуже добре його відіжміть. Розкладіть одяг на дошці для прасування і накрийте рушником.

 

Притисніть (можна, до речі, холодною праскою) у тих місцях, де є прим'ятості. Зніміть рушник і дайте одягу підсохнути.

Який із цих варіантів вам здався найцікавішим і найдієвішим? Спробуйте все та виберіть найзручніший.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook