Не забудьте добре поїсти перед поїздкою: польські прикордонники забирають харчі навіть у дітей
Чи правда це – невідомо, але тему активно обговорюють в соцмережах
Зокрема, адміністратор спеціалізованої групи у Facebook Granica / Кордон PL - UA, яка налічує понад 110 тисяч підписників, Tomasz Bartecki розмістив допис такого змісту:
Їдете до Польщі з дитиною, не забудьте її добре нагодувати перед в'їздом на польську сторону. Польський митник забере вам не лише бутерброди з шинкою, а й фрукти, і іншу їжу. Навіть за одне яблуко можна отримати штраф.
Допис зібрав сотні коментарів та десятки поширень.
Чимало людей підтверджують описану ситуацію, проте дехто й висловлює сумнів щодо кількості харчів, які намагалися провезти в країну ЄС та обставини перетину кордону.
Для довідки:
Що можна та чого не можна ввозити до Польщі через кордон за даними Straż Graniczna Польщі
В'їжджаючи до Польщі, ви без проблем зможете провезти:
- фрукти та овочі (за винятком картоплі), мед, макарони, харчові добавки, приправи, випічку, кондитерські вироби — норма перевезення цих продуктів становить до 2 кг на особу;
- заморожену чи свіжу рибу (очищену від нутрощів), а також морепродукти — до 20 кг;
- чай (до 100 г) та каву (до 500 г);
- можна ввозити цукерки та кондитерські вироби, але не більше ніж 2 кг;
- пиво — до 6 л, вино — до 4 л, алкогольні напої міцністю вище 22% - до 1 л, алкогольні напої середньої міцності (вміст спирту менше ніж 22%) — до 2 л;
- дві пачки цигарок або 50 г тютюну для куріння, 10 сигар або 10 мл рідини для електронних сигар.
Категорично заборонено ввозити до Польщі будь-які молочні та м’ясні вироби, в тому числі:
- йогурти;
- сири;
- масло;
- консерви;
- сало.
Виняток становлять лише продукти із вмістом молока та м’яса з раціону дитячого харчування або які призначені для годування подорожуючого з вами домашнього улюбленця, але таких продуктів має бути не більше 2 кг.
Також заборонено перевозити зброю, вибухові, радіоактивні, хімічні та токсичні речовини, порнографічні матеріали, наркотики, тварин та рослин, що знаходяться під загрозою зникнення, а також отриману від них продукцію.
Радіо Трек: НОВИНИ