Назвали дві категорії бюджетників з найбільшими зарплатами: чиновникам платять по 250 тисяч грн на місяць

Тоді як мінімальний прожитковий мінімум для громадян – трохи більше 3 тисяч грн

В Україні найбільша середня заробітна плата в Антимонопольному комітеті (АМКУ) та Нацагенстві з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Наприклад, член НКРЕКП минулого року в середньому заробляв до 290 тис. грн на місяць. Про це йдеться в даних Мінфіну, а також в опублікованих деклараціях держслужбовців.

Так, в Антимонопольному комітеті середня зарплата складає 89,4 тис. грн (найбільший показник серед всіх держорганів станом на вересень 2024-го).

 

Керівництво в середньому заробляє 173,2 тис. грн, а спеціалісти – 68,4 тис. грн. 

В НКРЕКП середня зарплата складає 81 тис. грн згідно з даними Мінфіну. Водночас, як йдеться в деклараціях, член НКРЕКП Валерій Тарасюк (колишній голова НКРЕКП) минулого року заробив 2,8 млн грн. В середньому його щомісячна зарплата складала 233,7 тис. грн. Значно більше заробив його колега Руслан Кайдаш.

Його зарплата в комісії за минулий рік склала майже 3,5 млн грн. 

 

 

Щомісячно Кайдаш заробляв 291,4 тис. грн.

Ще один колишній голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський (діючий член комісії) минулого року заробив 3,2 млн грн. Щомісячна зарплата складала 271,5 тис. грн.

Олександр Формагей від НКРЕКП минулого року отримав зарплату в розмірі 3 млн грн (258 тис. грн на місяць). 

Зазначимо, в Україні середня зарплати в жовтні склала 21,7 тис. грн, тоді як ще в вересні її розмір складав 21,5 тис. грн. А мінімальний прожитковий мінімум для громадян – трохи більше 3 тисяч грн. Відповідно - мінімальна зарплата в українців - 8 тисяч грн.

Галузі, в яких найбільше зросла заробітна плата:

  • кераміст,
  • ортодонт,
  • програміст.

Про це йдеться в даних великого кадрового порталу. Так, з жовтня 2023-го до жовтня 2024-го середня зарплата в Україні зросла з 18 тис. до 21,7 тис. грн. Тобто на 21%.

Джерело: OBOZ.UA 

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook