Найдраматичніший рік попереду: У НБУ прокоментували прогнози на 2023 рік

Там визначили пріоритети у діяльності

Впродовж 2023 року НБУ вважає пріоритетом організацію безперервної роботи банківської системи, зважаючи на можливий блекаут, а також нову програму співпраці з Міжнародним валютним фондом та покриття бюджетного дефіциту без допомоги додаткової емісії.

Нас чекає «один із самих драматичних років в українській економіці» та «одна із самих, якщо не сама важка, зима, яку ми тільки могли собі уявити», каже голова Національного банку України Андрій Пишний.

Якою заходить банківська система у 2023 рік? Вона заходить іншою. Вона змогла 2022 рік вистояти, тому що була проведена досить масштабна та ефективна реформа корпоративного управління, зміцнення фінансової стійкості, вдосконалення бізнес-моделей.

 

2022 рік показав, що банківська система функціонує навіть за самих критичних обставин. 2023 рік повинен нам дати можливість оцінити, яка потреба в докапіталізації виникає, яка є якість активів, і сконцентрувати свою роботу на безперервності. Ми розуміємо, що новий абсолютно виклик, якого не було на початку війни, це блекаут, - каже Пишний.

На переконання очільника НБУ, регулятор буде потужним партнером для Міністерства фінансів по залученню «виключно неемісійних джерел фінансування» для покриття бюджетного дефіциту.

Ми розуміємо, що виклики 2022 року багато в чому пов'язані з рекордною емісією, майже 400 млрд грн. Ситуація створена в тому числі у зв'язку з достатньо неритмічним надходженням міжнародної допомоги, розмір якої на кінець року може сягнути майже 31 млрд доларів.

 

Тож у наступному році нам потрібно об'єднати спільні зусилля разом з Міністерством фінансів, аби запустити внутрішній борговий ринок і використати максимально потенціал української економіки для фінансування бюджетного дефіциту, - сказав Пишний.

Джерело: УНІАН

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook