Навіть непридатні до служби під час війни можуть опинитись у війську
Мобілізація – це не обов’язково відправлення на першу лінію фронту. Є багато нюансів
Від загальної мобілізації офіційно звільнено лише власників «білих квитків» (і то – не всіх, про це ми писали ТУТ) та осіб, що непридатні до військової служби та зняті з обліку. На цьому наголошує адвокат Дмитро Циплицький.
Каже, під час воєнного стану обмежено придатні до військової служби теж можуть потрапити під мобілізацію.
«Білий квиток» є таким статусом людини, за яким вона не може нести службу за станом свого здоров’я. А вже цю придатність визначає спеціальна військова лікарська комісія.
Обмеження на військову службу також має кілька градацій:
- Обмежено придатний до військової служби;
- Обмежено придатний у воєнний час і непридатний у мирний;
- Непридатний до військової служби та виключений з обліку.
Також комісія регламентує типи служби й виконувані роботи в залежності від віку, спеціальності та стану здоров’я українця. Береться до уваги професійна спеціалізація призовника та його особливості здоров’я.
Висновок про придатність чи непридатність може видати лише військово-лікарська комісія, діагностика у приватних або державних невійськових установах не береться до уваги і не стане підставою для зняття з обліку.
Однак такі довідки від сторонніх установ можна подавати на розгляд, адже вони можуть прискорити висновок комісії. Тож, маючи подібні документи, є сенс запропонувати їх на розглядання під час проходження комісії.
З переліком хвороб, що звільняють від загальної мобілізації, можна ознайомитись тут:
Непридатний до служби: з якими хворобами до армії не беруть (ПЕРЕЛІК)
Джерело: gsminfo
Радіо Трек: НОВИНИ