На Рівненщині тисячі «скупих» працедавців

Повідомляють у Державній податковій службі

3,7 тисячі суб`єктів господарювання не дотримуються мінімальних гарантій оплати праці.

Мінімальна заробітна плата – це державна соціальна гарантія, яка є обов’язковою всюди в державі та в будь-якому випадку. Нагадаємо, мінімум, скільки має отримувати найманий працівник в Україні – 4 723 гривні. Це вже з вирахуванням усіх податків.

Однак на Рівненщині точна цифра «працедавців-скнар» - 3688. Юридичних – 1443.

Водночас, як зазначають у ДПС, не всі, хто вказують низку зарплату у фінансовій звітності, насправді таку й платять.

Середня заробітна плата у Рівненській області згідно з поданою звітністю з єдиного внеску за січень поточного року становить 7,6 тисячі гривень.

Однак, проведеним моніторингом сайтів з пошуку роботи, роботодавці пропонують найманим працівникам заробітну плату в рази вищу від зазначеної у податковій звітності. Тобто, суб’єкти господарювання приховують фактичні доходи працівників з метою мінімізації податкових зобов’язань.

Аби вплинути на ситуацію, податківці надсилають роботодавцям рекомендаційні листи. Звучить не надто дієво, однак статистика показує, що лише за січень – лютий в області прийняли на роботу понад 13 тисяч працівників.

Водночас, понад, 7,5 сотень людей в області перевели на «тіньову» оплату, підозрюють в ДПС.

 

Податкова проводить і перевірки порушників. У цьому році виявили вже 53 неоформлених працівників.

Наприклад, під час проведення позапланової перевірки двох підприємців, які надавали послуги у сфері громадського харчування, було встановлено в п’яти закладах одразу 39 неоформлених працівників.

Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook