На Поліссі вивчатимуть історію страви, через яку посварилися у Рівнераді (ФОТО)
У Рівному досліджують автентичні кулінарні страви в рамках реалізації транскордонного проєкту
Нині триває процес дослідження гастрономічних особливостей Рівного.
Це частина проєкту «Культурна спадщина кухні – просування кулінарних традицій через професіоналізацію гастрономічної пропозиції Любліна і Рівного».
- Команда ГО «Агенція сталого розвитку міста» налагоджує комунікацію з місцевими рестораціями, які прагнуть популяризувати регіональні кулінарні традиції, та вивчає історію походження традиційних місцевих страв.
У рамках цього процесу відбулася експедиція в с.Більськ Рокитнівського району для дослідження кулінарних страв, які потрапили до Рівного саме з цього району.
Члени громадської організації відвідали хутір «Фещуни», який розташований серед поліських лісів, де їх гостинно приймали господині — пані Єва та пані Ніна.
Вони приготували найпопулярніші місцеві страви — потравку, млинці на заквасці, що запечені в печі, куліш з грибами та ребрами, розсол до бульби з лушпинням, морс з журавлини та пампушки, посипані маком, – та поділилися власними кулінарними секретами, які передаються в їхніх родинах з покоління в покоління, — повідомляється на сайті міського управління стратегічного розвитку.
Дослідження регіональних кулінарних традицій триває й досі, тому
ГО «Агенція сталого розвитку міста» планує ще декілька експедицій для дослідження регіональної кулінарної спадщини, особливо, страви «Мацик», яка є унікальною для нашого регіону та по праву заслуговує стати кулінарним брендом Рівного.
Нагадаємо, саме через «Мацик», як візитку Рінвого, свого часу посварилися депутати Рівненськоїміської ради. Адже організатори просили з місцевого бюджету кошти на промоцію проєкту.
Проєкт «Культурна спадщина кухні – просування кулінарних традицій через професіоналізацію гастрономічної пропозиції Любліна та Рівного» створено та реалізовується за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. За зміст несе відповідальність лише ГО «Агенція сталого розвитку міста», і він не зображає позиції Європейського Союзу.
Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ