На ремонт, господарські витрати і облаштування кабінетів школи Рівного отримали понад 13 млн грн (ТАБЛИЦЯ)

Ці кошти надійшли з держбюджету

Понад 13 млн гривень отримали школи Рівного з держбюджету.

Найбільше, а це понад 1 млн 135 тисяч, надійшло у ЗОШ №28.

 

 

Найменше фінансування отримав економіко-правовий ліцей – лише 116 тисяч гривень.

Про це повідомили Радіо Трек в міському управлінні освіти. Найбільше грошей адміністрації закладів витратили на господарські матеріали та дезінфекційні засоби, на оновлення обладнання для їдалень та закупівлю нових меблів.

Трохи більше пів мільйона гривень пішло на заміну вікон у семи школах міста.

 

 

І за державні кошти поточні ремонти провели лише у 9 навчальних закладах на загальну суму 345 тисяч гривень.

Фінансування закладів залежить від заявлених потреб, говорить начальник міського управління освіти Богдан Турович:

Школи в кінці навчального подають інформацію на управління про свої потреби.

 

На жаль, ресурси не безмежні.

 

Якби була б можливість, то виконали б усі запити в один рік. А так мусимо визначати, які об'єкти потрібно ремонтувати чи забезпечувати матеріальними цінностями у першу чергу. 

 

 

Загалом фінансування шкіл відбувається з кількох напрямів: з держбюджету, міського бюджету, спонсорської допомоги і добровільних благодійних внесків батьків учнів.

 

Цього року надійшло кілька скарг на управління про збір грошей. Ситуацію там вирішили.

 

 

Я закликаю батьків, гроші здавати варто лише добровільно. Вимагати у вас їх не мають права.

Нагадаємо, у Рівному є 36 закладів загальної середньої освіти і фінансовий звіт про використання бюджетних коштів упродовж 2020 - 2021 навчального року подали лише 27 шкіл, бо їх обслуговує централізована бухгалтерією управління освіти.

Обліку скільки і на що спрямували гроші з держбюджету 9 закладів, які перебувають на самостійному балансі, в управлінні освіти Рівного не ведуть.

Лише зауважують, що фінансова звітність про використання закладом освіти бюджетних та інших коштів є на сайтах шкіл.

Згідно зі статтею 23 Закону України «Про освіту» держава гарантує навчальним закладам академічну, організаційну, фінансову і кадрову автономію.

Керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу.

Потребу в придбанні матеріальних цінностей (господарчих товарів, обладнання, тощо) для забезпечення функціонування закладу освіти відповідно до повноважень та посадових обов’язків визначає керівник навчального закладу.

Відповідно до чинного законодавства кожному закладу освіти надається кошторис витрат бюджетних коштів, в межах якого керівник закладу самостійно визначає напрями використання коштів, вирішує потребу в проведенні поточних ремонтів, придбання малоцінного інвентарю, тощо.

Отож, у відповіді на запит Радіо Трек до міського управління освіти повідомили, що гроші витратили на таке (файл PDF можна збільшити):

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook