Мешканці Сходу на Рівненщині не поспішають працевлаштовуватись
Переселенці невдоволені пропозиціями та заробітною платнею
Також центрам зайнятості важко знайти роботу переселенцям через необхідність тривалої перекваліфікації (вона триває від чотирьох до одинадцяти місяців), та бажання людей повернутися на Схід. Про це говорили сьогодні на засіданні обласного штабу щодо соціального забезпечення переселенців. Зокрема керівник Рівненського обласного центру зайнятості Іван Ткачук сказав таке:
– Одна з причин, яка гальмує працевлаштування - це низька заробітна плата. Тому що там вони отримали набагато вищу зарплату ніж та, яка на сьогодні є у нас. І частина людей, які велику заробітну плату мали, вони на 2 300 - 2 600 не згідні йти працювати.
Варто зазначити, що з початку окупації Криму та проведення АТО до обласної служби зайнятості звернулося за допомогою в працевлаштуванні 917 переселенців. З них працевлаштовано третину громадян. Крім того, державна допомога вимушеним переселенцям на Рівненщині в середньому складає 893 гривень. У той же час, грошова допомога для корінних мешканців області в середньому становить 1235 гривень. Зауважимо, що нині в області проживає більше трьох тисяч вимушено переселених осіб.
Радіо Трек: НОВИНИ