Майже за ціною 1-кімнатної квартири: Українець побудував автономний будинок на випадок блекаутів (ФОТО)

Айтівець підготував місце, де можна буде працювати стабільно навіть у разі знеструмлень

Айтівець Роман Ільєнко побудував автономний модульний будинок на випадок блекаутів.

Роман із дружиною живуть у столиці. А будиночок збудували в Обухівці Дніпропетровської області, адже у Дніпрі живе родина його дружини.

Починати варто з простого — вибору ділянки, радить Роман. Але тут важливо дивитися не лише на фактичну вартість землі, а й на те, скільки ще доведеться вкласти грошей у підготовку до будівництва. Бо якщо ділянку потрібно вирівнювати, її вартість зростає.

Також треба зважати на рівень підземних вод.

— У нас в Обухівці високий рівень підземних вод, і ми не можемо облаштувати стандартний погріб — його затопить.

 

Тому укриття в нашому домі немає.

 

Єдиний варіант у такому разі — встановлювати контейнер з пластику або іншого водовідштовхувального матеріалу», — розповідає Роман.

Наступний етап — електроенергія та вода.

Щоб мати воду, зробили власну свердловину. Оскільки рівень підземних вод високий, встановили звичайну насосну станцію. Але важливо подбати про її обігрів: якщо взимку не користуватися водою постійно, вона замерзає у шлангах і ті тріскають.

Також потрібно подбати про захист насосної станції від підтоплення. Роман планує у своїй поставити датчик протікання води, температури та розумну розетку. І якщо почнеться підтоплення, у будинку вимкнеться автомат, що відповідає за живлення станції.

Для автономії потрібно мати резервну електроенергію. Її центром став інвертор — перетворювач постійного струму на змінний. Свій Роман вибирав відповідно до вхідної потужності автомата на будинок — 5 кВт. Але якщо з потреб лише освітлення, інтернет і робота водяного насоса, то вистачить і 3 кВт.

Також подружжя встановило сонячні панелі.

Подбав айтівець навіть про сигналізацію, яка працює без електроенергії.

Що треба врахувати при замовленні модульних будинків

Труднощі з модульним будинком виникли на етапі транспортування. Будинок завозять частинами, і для цього потрібно достатньо місця. Як правило, це маніпулятор від 10 метрів, і він не всюди зможе проїхати. Тож щоб транспорт помістився, Романові довелося домовитися із сусідкою і розібрати її паркан. А потім встановити новий.

Процес встановлення будинку

Септик облаштували звичайний бетонний. У септику зробили гідроізоляцію та заселили туди спеціальні бактерії, що переробляють відходи. Виробники запевняють, що його можна чистити раз на 40 років. Проте важливо встановлювати септик подалі від свердловин.

Кошторис будинку (в доларах)

  • Ділянка 5,5 соток – 3 500 доларів;
  • модульний будинок – 24 100 доларів;
  • фундамент будинку – 1 200 доларів;
  • доставка будинку – 800 доларів;
  • септик – 1 200 доларів;
  • свердловина та насосна станція – 370 доларів;
  • інвертор – 765 доларів;
  • акумулятор – 410 доларів;
  • 4 сонячні панелі та система кріплення – 900 доларів.

Загалом подружжя витратило трохи більш як 33 тисячі доларів.

Будинок майже готовий, але потрібно подбати про ще кілька деталей. Наприклад, у найближчих планах подружжя купити Starlink.

Джерело: DOU

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook