Майже 800 одиниць авіатехніки перебуває на кордоні з Україною: що готує путін?

А біля кордонів Білоусі – ще й купа ракетних систем

Напередодні Дня Державного Прапора (23 серпня) і Дня Незалежності України (24 серпня) біля наших кордонів військові спостерігають велике скупчення ворожої авіації. Її кількість на аеродромах Білорусі, Криму та росії загалом наразі перевищує чисельність, яка була на момент повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.

За словами експертів та військових, саме ці три напрямки зараз становлять найбільшу загрозу.

 

Наприклад, кількість вертольотів збільшилась на 110 одиниць, а загальна кількість повітряної техніки складає 790 (430 літаків і 360 вертольотів).

Крім того, нещодавно  головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у телефонній розмові з начальником штабу оборони Збройних Сил Канади генералом Вейном Дональдом Ейром висловив занепокоєння через розташування ракетних систем уздовж державного кордону з боку Республіки Білорусь, зокрема, на аеродромі Зябрівка. Також в цій розмові Залужний розповів колезі, що найбільше страждають від ворожих обстрілів Миколаїв, Харків, Марганець, Нікополь та смт Березнегувате.

ТСН.ua розпитав військових та експертів про те, які наразі є ризики для України, де, як, коли і в якій кількості ворог може застосувати бойову авіацію.

Завдання авіації  – підтримувати наземні сили

Як зауважив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, помітно збільшилась кількість вертольотів: у лютому, на момент вторгнення, їх було 250, тепер же – 360. Йдеться про штурмовики СУ-25, які часто збивають. Ця авіація не виконує задач на територіях, підконтрольних Повітряним силам ЗСУ.

Військові наголошують, що авіація ворога не зосереджена в одному місці, а розтягнута на величезну лінію кордону.

Закрити небо від ракет поки неможливо

Розповідаючи про можливості української ППО, Юрій Ігнат додав:

– Від польотів ворожої авіації ми закрили небо на підконтрольній території практично самотужки. Там, де працюють наші винищувачі та ППО – туди ворожа авіація не залітає, але ми не можемо повністю закрити небо від ракетного тероризму.

 

Росіяни пускають ракети з Астрахані, з Каспія, з Чорного моря. Не всі ракети ми можемо збивати, жодна країна в світі не може збити всі ракети.

За даними військових, спрогнозувати те, по яких об’єктах росіянами можуть бути завдані удари найближчим часом – дуже складно. Єдине, про що можна сказати з упевненістю: це можуть бути як військові, так і цивільні об’єкти...

Стягують літаки через втрати

Водночас військовий експерт Олег Жданов зазначає, що росіяни підтягують авіацію до наших кордонів через дуже великі втрати.

– Але у них є проблеми в тому, що це – не зовсім сучасні літаки. Все їх найсучасніше в своїй більшості ми вже, мабуть, знищили. До речі, частину літаків вони зняли зі зберігання, розконсервовують і зосереджують навколо України. Але ця кількість не може одночасно піднятись в повітря – у них дуже великий дефіцит пілотів. Багатьох пілотів, особливо з бойовим досвідом, – їх вже немає. Зараз росіяни прискорюють випуски в військових училищах, використовують пілотів із запасу, – каже Жданов.

За його словами, зважаючи на те, які типи ракет використовують росіяни під час обстрілів (дальність пуску 600 км та 5500 км), можна припустити, що під загрозою перебуває вся територія України.

Експерт не виключає, що найнебезпечнішими найближчими днями можуть стати 23 та 24 серпня, коли Україна святкуватиме День Державного Прапора та День Незалежності. Мовляв, путін дуже полюбляє конспірологію, в тому числі й цифрову.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook