Любив рибу: в тілі мешканця Рівненщини виявили метрового глиста
Він приїхав з Фінляндії
У мешканця Рівненщини виявили метрового глиста. Про це повідомляє Рівненський обласний лабораторний центр.
У січні 2020 року в Рівненській області зареєстрували випадок завізного дифілобріозу (зараження глистами). У пацієнта в аналізах виявили яйця паразитів. А в його тілі - ціп'яка 110 см завдовжки.
Хворий у листопаді 2019 року повернувся з Фінляндії. У вільний від роботи час захоплювався риболовлею. Ловив переважно хижу рибу (щука, форель) та вживав її в недостатньо термічно обробленому вигляді (слабосоленому, копченому).
Не скаржився, відмічав тричі відходження стробіли. Згодом хворий звернувся за медичною допомогою, відразу був госпіталізований та пролікований.
Пишуть про це захворювання так:
Розвиток гельмінта проходить зі зміною трьох господарів. Остаточним хазяїном паразита є: людина, собака, котячі, свиня, бурий і білий ведмеді, лисиця, тюлень, нерпа, морж.
Першим проміжним хазяїном є прісноводні веслоногі рачки, другим проміжним — хижі риби (щука, минь, окунь, йорж, судак, сиг, омуль тощо).
Паразитуючи в тонкій кишці людини або інших основних хазяїв, гельмінт досягає довжини 2—10 м, живе до 25 років та виділяє з калом у зовнішнє середовище понад 2 млн яєць на добу.
При вживанні людиною сирої, недостатньо просмаженої або слабо посоленої риби та її ікри плероцеркоїди прикріплюються до слизової оболонки тонкої кишки, через 2 місяці розвиваються до статевозрілої стадії, зумовлюють розлади травної системи, хронічну інтоксикацію, іноді - анемію.
Слабке передавання в Україні цієї інвазії пов'язане також з харчовими уподобаннями населення, адже у нас мало поширена практика вживання сирої риби.
В області реєструються завізні випадки дифілоботріозу, впродовж останніх 20-ти років — у 2002, 2003 та 2005 роках по одному випадку.
Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ