«Льонокомбінат забруднює повітря Рівного»: чи це правда? (ВІДЕО)
І чи є шкода рівнянам?
«Напевно, дим від труби - це незаконно?»
Читач сайту Радіо Трек надіслав нам відео з підписом:
«Кроноспану рівнянам вже можна не боятись. Льонокомбінат забруднює повітря в місті не менш ефективно».
На ньому видно, як димить якась труба в районі розташування Льонокомбінату.
І запитав:
Можливо, вас зацікавить, як Льонокомбінат о 6 год ранку забруднює повітря в місті. Їдкий дим був геть на вулиці Грушевського.
Напевно, це - незаконно і варто звернути на це увагу.
Власник Льонокомбінату: «Труба – не наша»
Ми попросили прокоментувати це відео власника Льонокомбінату Олега Червонюка. Він запевнив:
Це - не наша труба. Вона розташована через огорожу від нас. Належить заводу, який виготовляє залізобетонні вироби.
Також Олег Червонюк висловив припущення, що скаржаться на дим ті, хто збудував собі котеджі поруч з міським сміттєзвалювальним полігоном. Але, пояснив він, тут - промислова зона:
Колись при плануванні будівництва враховували розу вітрів. Розташовували промислову зону так, щоб дим від підприємств йшов не на житлові будинки, а в поле.
А нині будувати котеджі дозволили поруч з промисловою зоною і сміттєзвалищем. І власники цих будинків хочуть, щоб перенесли підприємство. Але так не буває.
Власник труби: «Всі дозволи маємо»
У Рівненському домобудівному комбінаті, який розташований на вулиці Будівельників, 1, і виготовляє залізобетонні вироби, підтвердили: труба - їхня. Говорить юрисконсульт підприємства Оксана Ющук:
Дим від нашої труби - темний, бо при виготовленні залізобетонних виробів ми спалюємо кам'яне вугілля. Але викидів від нього менше, ніж від природного газу.
До того ж, ми використовуємо лише якісне вугілля: з нижчою зольністю та вищою теплотворчою здатністю. Тож його потрібно менше, ніж звичайного вугілля.
Оксана Ющук також поінформувала, що у їхній котельні є установка для очищення пилогазоповітряної суміші від шкідливих речовин.
Окрім цього, за її словами, домобудівний комбінат має дозвіл на викиди шкідливих речовин:
Ми отримали його 2 березня 2018 року на 10 років. Видав його департамент екології і природних ресурсів Рівненської ОДА.
Щорічно обласний лабораторний центр досліджує забрудненість повітря нашим підприємством і кількість шкідливих викидів у нас - в межах допустимих концентрацій.
За забруднення повітря, розповіла юрисконсульт, підприємство також регулярно сплачує екологічний податок у бюджет. Торік, приміром, це було 175 тисяч грн.
Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ