Лісівників на Рівненщині найчастіше б’ють бурштинокопачі
Або грабіжники
До таких висновків дійшли керівники лісгоспів під час зустрічі з представником обласного управління Держпраці в Острозі.
Начальник обласного управління Держпраці Юрій Наконечний проаналізував стан травматизму в лісовому господарстві. За його даними, у І кварталі 2018 року в Рівненської області травмувалися 2 працівники лісової галузі, а загалом в Україні є 4 смертельні випадки.
Причини настання нещасних випадків: особиста необережність - 25%, невиконання вимог інструкцій з охорони праці - 25%, порушення правил безпеки руху - 50% особи, більшість з яких встигла поміняти кілька професій на різних підприємствах. Їм властива надмірна самовпевненість і переоцінка власних можливостей, які знижують увагу людини й призводять до нехтування правилами безпеки. Це в підсумку створює травмонебезпечні ситуації.
Юрій Наконечний зауважив, що все частіше зазнають травм працівники, вік яких становить 40-50 років.
Та вік – не головне, адже значний ріст криміногенної ситуації в регіонах, пов`язаний із збільшенням фактів крадіжок деревини, незаконним видобутком бурштину тощо на території держлісфонду, призводить до травмування посадових осіб державної лісової охорони під час здійснення ними функції охорони.
Нагадаємо, такий випадок у 2018 році стався у ДП «Володимирецьке лісове господарство».
За 4 місяці поточного року вже здійснили 3 перевірки, під час яких виявили 136 порушень та винесли 1 постанову про адмінстягнення.
На території Рівненської області виконують роботи 16 держлісгоспів, 1 державний заповідник, 3 СЛАПи та 112 суб’єктів господарювання, які займаються лісовідтворювальними та лісосічними роботами.
Радіо Трек: НОВИНИ