Лише 5 пляжів на Рівненщині придатні для відпочинку

Серед майже 50 місць, де щороку масово купаються мешканцю краю 

На Рівненщині є близько пів сотні місць масового відпочинку людей.

Найбрудніші з них у Рівному та у Здолбунові. 

Серед 47 місць масового відпочинку людей 14  — офіційні пляжі, 33  — стихійні місця масового відпочинку, повідомив Суспільному завідувач відділу моніторингу та реагування на безпеки обласного центру контролю та профілактики хвороб Богдан Красько.

- Станом на 9 червня близько половини цих місць перевірено, проведено моніторинг води водойм, відібрані проби, проведено 432 дослідження води й за їхніми результатами встановлено перевищення гігієнічних нормативів у водоймах, що знаходяться у Здолбунові та у Рівному — це озеро Басів Кут, — коментує завідувач відділу.

Богдан Красько зазначив, що за результатами досліджень минулих років найменше випадків перевищення нормативних показників фіксували у таких місцях:

Біле Озеро;

 

пляжі на річці Стир у межах сіл Хрінники й Товпижин;

 

пляж санаторію «Червона Калина»;

 

пляж санаторію «Електронік Рівне»;

 

річка Стир у смт Зарічне.

Щороку перелік водойм, які відповідають нормативам або ні, змінюється. Травневі дослідження цьогоріч показали, що 85% — чисті. З настанням тепла ситуація змінюється, каже Богдан Красько.

Купатися не можна на озері Басів Кут, у річках Іква, Замчисько та на злитті річок Горинь та Вілія у місті Острог.

 

У Здолбунові теж купатися не рекомендують.

 

Популярний серед мешканців краю Орлівський кар'єр у Сарненському районі теж забруднений. 

 

За результатами досліджень там є перевищення таких показників як лактозопозитивна кишкова паличка, індекс мікроорганізмів роду ентерокок та хімічне споживання кисню.

Це не означає, що водойма несе пряму небезпеку або загрозу для здоров'я населення, але ці показники є індикатором того, що там низький рівень природного самоочищення, є певне органічне забруднення й створені сприятливі умови для розвитку хвороботворних організмів, тому в таких водоймах ми купатися не рекомендуємо, кажуть фахівці.

Людям, які наважились купатись у водоймах, де фіксують перевищення показників, рекомендують уникати потрапляння води до рота, очей, носа, вух.

 

З особливою уважністю віднестися до купання тим, у кого є рани, подряпини на тілі.

Окрім того у будь-якій водоймі потрібно суворо дотримуватись правил поведінки на воді.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook