Курс долара в Україні перерахують, ситуація зміниться: експерти назвали чинники і терміни

Які правила ввів НБУ

В Україні готівковий курс долара поступово наближається до офіційного рівня. Національний банк послаблює правила на готівковому ринку так, щоб збільшити пропозицію валюти. Поступово регулятор має «відпустити» офіційний курс і повністю перейти на ринкові умови. Це одна з умов МВФ.

Скільки коштуватиме долар

До кінця весни – поки що не очікується жодних змін.

— Ситуація на ринку дуже стабільна, і завдяки західній підтримці резерви Національного банку наростають.

 

Якогось тиску на гривню просто немає, – розповідає економічний експерт Сергій Фурса.

Водночас директор департаменту казначейства Cominbank Герман Марченко вважає, що офіційний, готівковий та банківський курси долара зближуватимуться (в результаті долар коштуватиме близько 36,6 грн).

— Серед причин, зокрема, зростання депозитних ставок. Формування єдиного курсу не відбудеться раптово, це питання буде тривалим у часі, – пояснив він.

Негативний сценарій наразі вважають малоймовірним, але він також існує. Долар може знову подорожчати та досягти позначки від 40 грн/$.

Це можливо за двох умов:

  • якщо росія зірве зернову угоду й Україна втратить можливість заробляти на експорті зерна
  • якщо воєнна ситуація буде погіршуватись.

Згідно з позитивним сценарієм, який експерти вважають найбільш імовірним, вартість долара на валютному ринку знизиться приблизно на 1 грн та становитиме близько 36,6 грн/$.

У більш тривалій перспективі вартість валюти залежатиме від міжнародної підтримки країн-партнерів. Вони не тільки фінансують видатки більшої частини бюджету, але й постачають в Україну валюту, що дозволяє втримати ситуацію на ринку.

Джерело: OBOZREVATEL

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook