Куди повезуть покійників з Рівного? Катастрофа з місцями на кладовищах – не ліквідована

Що каже влада міста?

Керівник відповідального за кладовища у місті комунального підприємства «Спецкомбінат-ритуальна служба» Микола Володько утримався з коментарями щодо цього питання. Пояснив, що

зможе коментувати, коли буде знайдено рішення проблеми. А поки над його пошуком працюють.

 

Покійників повезуть за 30-40 км від міста?

Заступник міського голови Рівного Володимир Дяк поінформував Радіо Трек, що проблема з нестачею землі під поховання існує не лише на кладовищі «Нове». І це для міста – катастрофа.

У Рівного нема для цього ділянок. Вони є у навколишніх територіальних громад.

 

Але вони не хочуть надавати під такі цілі землю. І наради й засідання комісій з владою Рівненського району, навколишніх територіальних громад результату не дали.

Володимир Дяк розповів, що створив комісію для вирішення цієї проблеми і доручив службам шукати вихід. Але... 

Це питання повинно бути предметом розгляду депутатського корпусу у співпраці з громадами – заміни ділянок у Рівному на землю у навколишніх громадах. Бо я, як заступник міського голови, не можу пропонувати варіанти обміну ділянок.

 

Перед комісіями депутатськими я порушував це питання. Надіюся, що консультації будемо проводити, обласну раду будемо запрошувати, щоб схилити територіальні громади до пошуку рішення.

 

Це мають бути землі запасу, хай і за 30-40 км від міста, щоб мати спокій.

 

Місць для поховань є на 2 місяці чи й менше

На питання «скільки місць для поховань залишилося» Володимир Дяк відповідає так:

Є зо 100 місць на кладовищі. Ще можна буде підхоронювати там, де лишили поруч з могилами місця для родичів.

 

Також до півгектара землі додасться найближчим часом. Бо ми виробляємо документи на ділянку біля кладовища «Нове». Робимо це прискореними темпами – за півтора місяця оформили. Це та ділянка, яка була у Рівного і її ще раніше планували віддати для кладовища.  

На скільки часу цих місць  вистачить – Володимир Дяк не може точно сказати:

Якщо смертність буде така висока, як через пандемію коронавірусу наприкінці минулого року, то невідомо, чи на 2 місяці вистачить.

 

 

Винні попередники і чому не думають про крематорій? 

Володимир Дяк поскаржився, що проблема дісталася у спадок від попередньої влади міста:

Це питання понад 10 останніх років не вирішувалося. Попередньою владою не було зроблено ніяких дій для забезпечення міста землею під розширення кладовищ.

 

Влада мала намір забрати під це землі Рівненського району. Але було це на рівні розмов. Я так розумію, що власники землі хотіли натомість нерівноцінні ділянки. І влада на це не пішла.  

 

Ми поцікавилися, чи не розглядає нова влада питання створення у місті крематорію. На це Володимир Дяк сказав:

Крематорій - це окрема тема окремої розмови. І певна кількість сучасних людей підтримує його створення. Але 75-80% не поділяє такої думки, а хоче віддати тіло землі. Тобто є проблема традиційності, ментальності наших людей.  

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook