Кредит через «Дію» взяти неможливо, - Мінцифра

Заперечують причетність застосунку до шахрайської схеми

У Мінцифрі відреагували на повідомлення, що шахраї можуть отримувати кредити через Дію власників викрадених телефонів. Запевняють, що це неможливо.

Нагадаємо, дівчина заявила, що зловмисники взяли на її подругу декілька кредитів, використовуючи сервіси Дії

Будьте обачні: шахраї навчилися брати кредити через «Дію»

В міністерстві зазначають, що попередньо можна стверджувати, що хронологія подій була такою.

  1. Зловмисники перевипустили SIM-карту з номером потерпілої.
  2. Ця карта не була прив’язана до паспорта, але все одно до мобільного оператора виникає багато питань щодо недотримання процедури відновлення номеру.
  3. Це дало змогу отримати доступ до мобільного банкінгу, а також оформити мікрокредити в декількох установах, а саме Moneyvеоо, Forza, «Швидкозайм».

«Одразу зазначимо, що в жодному з цих процесів не була та, навіть, теоретично, не могла бути задіяна Дія», — кажуть в Мінцифрі.

У відомстві нагадали, що минулого тижня в Дії запрацював новий сервіс, який допомагає боротися з цифровими аферами — пуш-сповіщення про перевірку або зміну в вашій кредитній історії з Українським бюро кредитних історій.

Завдяки новому сервісу потерпіла одразу ж отримала пуш-сповіщення в Дії про те, що на неї було взято кредит, і змогла швидко зреагувати та зв’язатися з установами.

Також, за даними Мінцифри, зловмисник намагався підвищити кредитний ліміт в одному з банків, але ця процедура не була вдалою, а кошти були заблоковані. «Натомість, зловмисники залишили багато слідів», — кажуть у відомстві.

Разом з тим, через скомпрометований BankID зловмисник авторизувався у Дії, що було одразу зафіксовано в застосунку в розділі «активні сесії». «Це інструмент, який посилює безпеку застосунку, де можна керувати всіма вашими активними сесіями й завершити всі або будь-яку з них за бажанням. Також в цьому розділі можна побачити, коли був підключений пристрій, та які документи були підписані в рамках його сесії», — пояснюють в Мінцифрі.

Чиновники запевняють, що жодних дій із застосунком та документами потерпілої зловмисники не вчинили та не могли вчинити навіть теоретично через відповідну безпекову модель роботи Дії.

У цьому випадку, зазначають у Мінцифрі, Дія допомогла дівчині зупинити шахрайську схему та захистити кошти. «Якби сповіщення не було, то вона не змогла б так швидко дізнатися про шахраїв та оперативно відреагувати. Найчастіше злодії просто оформлюють кредити, а людина про них дізнається вже через певний час, коли до неї починають телефонувати або приходити колектори», — сказано у повідомленні міністерства.

Джерело: Dev.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook