Комуналка під час війни. Скільки платитимемо за світло, газ і воду у грудні

Більшість тарифів однакова на всій території України

Теплопостачання

Вартість опалення для населення не зміниться. Ті тарифи на опалення, які зафіксували у містах до початку війни, ті й залишаються чинними. Підприємці, які нарікають на збільшення сум за опалення у платіжках, мають згадати, що для них формула нарахування за опалення змінилася теж ще минулого опалювального сезону. Наразі вони платять залежно від того, скільки газу за зменшеною ціною використали для потреб населення. Якщо такий залишається – його використовують і для бізнесу. Якщо ж місяць був холодним і пільговий газ використали для населення, то й бізнес платитиме за опалення більше, адже у їхній тариф закладено ціну газу близько 38 грн за куб.

Для населення, яке має газовий котел - минулого року «Нафтогаз» продавав газ по 6,33 гривні, а у грудні цього року ціна становить 7,96 гривні за кубометр. Якщо взимку мешканці опалюватимуть будинок 200 кубами газу, то:

  • у грудні 2022-го платіжка за газ становитиме 1592 гривні;
  • у той час, як у грудні 2021-го вона була лише 1266 гривні.

Газ

Тарифи на газ на час воєнного стану та ще 6 місяців після його завершення зафіксовані на рівні чинних станом на 24 лютого. Тариф найбільшого газопостачальника «Нафтогазу» становить 7,99 гривні за кубометр газу. Тарифи інших газопостачальників дещо відрізняються.

Нагадаємо, за словами голови податкового комітету Данила Гетьманцева, тарифи на газ можуть переглянути у квітні 2023 року. На його думку, тариф на рівні 7,99 гривні за кубометр газу «невиправдано дешевий».

Вода

Ціна на гарячу та холодну воду для всіх споживачів гарячої води та опалення з 1 листопада залишається на рівні 24 лютого 2022 року. Тарифи з водопостачання та водовідведення залежать від регіонів.

Тарифи на воду в різних містах України

  • Дніпроводоканал: 31,36 гривні за кубометр води (водопостачання – 21,01 / водовідведення – 17,30);
  • Київводоканал: 30,38 гривні (13,47/11,85);
  • Запорізький водоканал: 28,37 гривні (14,84/8,80);
  • Львівводоканал: 25,88 гривні (14,41/7,16);
  • Харківводоканал – 24,52 гривні (13,36/7,07);

Електроенергія

Тарифи на електроенергію не зміняться щонайменше до 31 березня 2023 року. Міністерство енергетики продовжило дію спецзобов'язань щодо забезпечення населення електроенергією. Тож у грудні тариф для населення становитиме:

  • сім'ї (домогосподарства), які споживають менш як 250 кіловат-годин на місяць, сплачують за тарифом 1,44 гривні за кіловат-годину;
  • ті, хто споживає понад 250 кіловат-годин – 1,68 гривні;
  • для гуртожитків, юридичних осіб, які розселяють у себе переселенців, дачних кооперативів, гаражів та релігійних організацій тариф встановлено на рівні 1,68 гривні за кіловат-годин.

Електроенергія для бізнесу

Під час війни тарифи на електроенергію для підприємств не змінювалися. Наразі діють тарифи з 1 січня 2022 року. Для користувачів «НЕК Укренерго» ціна складає:

  • послуги передачі електроенергії – 345,64 гривні.
  • підтримка виробників електроенергії з альтернативних джерел – 173,91 гривні.

У жовтні Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розглядала можливість підвищення тарифів на електроенергію для підприємств. Проте, представники багатьох промислових підприємств заявили, що це може змусити виробництво зупинитися повністю. Наразі тарифи залишаються на тому ж рівні.

Джерело: znaj.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook