Коли потрібно лягати спати, щоб бути виспаним: лікарі дали однозначну відповідь

Які речі у спальній вбивають нормальний сон

Порушення сну можуть включати різні проблеми, такі як безсоння, апное (проблеми з диханням під час сну), сонливість протягом дня, рухливість під час сну тощо.

Безсоння може бути обумовлене стресом, нервово-емоційним напруженням, поганими звичками перед сном, наприклад, вживанням кави або сильного чаю, алкоголем, а також медичними причинами, такими як біль або дискомфорт, соматичні захворювання та психічні розлади.

Про це в ефірі «Сніданку з 1+1» розповів лікар-сомнолог Юрій Погорецький, передає видання «Главред».

Які наслідки від порушення сну

За його словами, порушення якості сну може призвести до погіршення загального самопочуття людини.

— Внаслідок порушень сну може розвинутись гіпертонія, цукровий діабет, з'явитись проблеми із зайвою вагою, депресія та різноманітні психічні розлади, - вказує лікар.

Від порушення сну найчастіше страждають люди із ненормованим графіком роботи та молоді матусі. Але і ті, хто мають можливість висипатися, часто цим нехтують.

— Телевізори мають бути в спальні відсутні. Планшети, мобільні телефони — це вбивці сну. Порада всіх сомнологів у світі — винести електронні прилади зі спальні, - наголошує лікар-сомнолог Юрій Погорецький.

Як швидко заснути ввечері

Лікарі наголошують на тому, що для повного висипання варто дотримуватись наступних правил:

  • уникайте важких фізичних навантажень перед сном та пізніх занять спортом;
  • намагайтеся лягати спати не пізніше 22:00, адже саме в цей час організм людини виробляє необхідний для нас гормон щастя;
  • бажано прогулятися перед сном;
  • не варто переїдати на ніч;
  • не рекомендується лягати спати голодним.

Коли потрібно лягати спати

Лікар-невропатолог Віктор Мацишин вказує на те, що основа нашої активності це відпочинок в нашому житті. Сон це фактично є основний відпочинок, який ми маємо.

— В першу чергу ми повинні розуміти, коли нам краще спати.

 

Це має бути приблизно десь сон, починаючи з 22 години вечора і десь до 5-6 години ранку, — наголошує Віктор Мацишин.

Крім того, він наголошує на тому, що для того, щоб визначити оптимальну тривалість сну потрібно розрахувати точний час початку сну так, щоб організм сам зміг прокинутись до сходу сонця.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook