Коли переводять годинники на літній час 2024: дата та куди крутити стрілки
І чи можна взагалі не переводити час?
Щороку в Україні переводять годинники: восени — на годину назад, навесні — на годину вперед.
На літній час годинник переводять навесні на 1 годину вперед з метою більш раціонального використання світлого часу доби та економії електроенергії на освітлення, а також для синхронізації в часі з іншими країнами.
Окрім цього в Україні час переводять двічі на рік через ще одну суттєву причину: доволі велику відстань між східними та західними областями.
Якщо Україна житиме в одному часовому поясі весь рік, то це може призвести до певних незручностей.
Наприклад, якщо залишити назавжди зимовий час, то на сході влітку сонце сходитиме посеред ночі - тобто сонце зійшло, а на годиннику - 3:00.
І, як правило, заходити теж завчасно - приблизно близько 20:00.
Якщо ж зробити навпаки і залишити назавжди літній час, то в західних регіонах сонце взимку сходитиме, коли на годиннику буде 9:00, тобто, на роботу і до школи потрібно буде добиратися в темряві.
Відмовитися від переведення годинників можна лише в тому разі, якщо запровадити в Україні два часові пояси. Але до цього доведеться переходити на літній час, а потім повертатися назад на зимовий.
Коли переходять на літній час в Україні в 2024 році
Стрілки годинника на літній час в Україні, як правило, переводять в останню неділю березня. У 2024 році перехід на літній час буде в ніч із 30 березня на 31 березня, о 3:00 годині.
Як пережити перехід на літній час
Перехід на літній час не надто добре позначається на здоров'ї, оскільки порушуються біоритми організму людини. У цей час:
- підвищується захворюваність організму;
- зростає ризик інфарктів, гіпертонічних кризів, помічено, що в адаптаційний період зростає кількість викликів швидкої до сердечників;
- збільшується кількість ДТП;
- зростає кількість спроб суїцидів.
Джерело: unian
Радіо Трек: НОВИНИ